GÖKÇEADASPORUN 10 KASIM MAÇLARI

Atamızın aramızdan ayrılışının 81 nci yıl anması ile aynı güne gelen Gökçeadaspor A takımı ve Masterler takımı maçlarını bu gün Gökçeada İlçe Stadında yaptı.

Her iki maç ta anlamlı gün nedeniyle saygı duruşu ile başladı.

İlk maç Gökçeadaspor A Takımı ile konuk takım Ezinespor arasında oynandı. Ligde hedefi üst sıralar olan ve bu konuda ciddi bir yatırım içinde olan konuk takıma karşı direnmeye çalışan takımımız ilk yarıyı 1-0 geride bitirdi. Takımımız geriye düştükten sonra beraberliği sağlamak için fazla efor sarf edince yoruldu ve agresifleşti. Bu nedenle ilk yarının sonlarına doğru 17 numara ile Emre ALTAY çift sarıdan kırmızı kart görerek takımı 10 kişi bıraktı.

İkinci yarı eksik oynayan takımımız güçlü rakibinin gollerine engel olamadı. Maçın 4-0 bitmesi beklenirken uzatma dakikalarında bir pozisyon sonrası gerilen ortam sonucu 8 numara ile oynayan Hakan ŞİŞLİ’de çift sarıdan kırmızı kart gördü. Sonuç olarak gelecek maça eksik çıkacağız.

Takımımızın yenilse de daha profesyonel düşünerek oynamasını beklemek taraftarlar olarak beklentimiz.

Günün ikinci maçı Gökçeadaspor (Masterler) ile Çanakkale Boğazgücü (Masterler) takımları arasında oynandı. Bu sezon ligde ilk kez oynayan takımımız, son 3 sezonun şampiyonu rakibinin gücünü bilerek başladığı oyunda pek varlık gösteremedi.

Yaş ortalaması 46 olan Çanakkale Boğazgücü oyuncularına başarılarının sırrını sorduk devre arasında. Çünkü ilk yarı oyunları ile beğeni toplamışlardı tribünlerden. Kısaca açıkladılar, diğer master takımların aksine sigara kullanmıyorlar ve fırsat buldukça spor yapıyorlar. Kısaca farklı işler yapsalar da sporu yaşamlarında içselleştirmişler.

Bizlere ileri yaşlarda sporun nasıl yapılacağına örnek teşkil eden profesyonel davranışları ile güzel bir maç izlememizi sağlayan Boğazgücü oyuncularına teşekkür.

Güçlü rakibi karşısında profesyonelce direnerek oynayan takımımız sahadan 4-1 yenik ayrılsa da gönlümüzü fethetti. takımımızın tek golünü penaltıdan Cüneyt ERTÜRK attı.

Takımlarımızın bu gün taraftar desteklerinin de düşük olması bize göre önlem alınması gereken bir durum olarak öngörülmeli.

Total Page Visits: 327 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: