GÖKÇEADAYI ANLAMAK

Görev yaptığı yeri anlayarak duygularını fotoğrafa dönüştürüp yarışma için gönderen Gökçeada Asliye Hukuk-Sulh ceza Hakimi Hacer SAĞLAM tarafından çekilen fotoğraf birinci oldu.

Anadolu Adliye Dergisi tarafından düzenlenen tüm Türkiye’den hakim ve savcıların katılımına açık fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Hakim ve savcıların görev yaptıkları yerin (il, ilçe, belde) özelliklerini konu alan bir fotoğraf ile katılabildikleri yarışmaya Gökçeada’dan da Gökçeada Asliye Hukuk-Sulh ceza Hakimi Hacer SAĞLAM bir fotoğraf ile katıldı.

Fotoğraf ilk bakışta adamız için olağan bir gün batımı gibi görünse de Gökçeada’nın güzelliklerinin bir araya toplanarak ifade edilmesini simgeliyor, fotoğrafta kullanılan nesneler ayrı ayrı anlamlar taşıyordu.

Fotoğrafı çekerek yarışma için gönderen Gökçeada Asliye Hukuk-Sulh ceza Hakimi Hacer SAĞLAM “tek sahnede hem maviyi hem kırmızıyı aynı beyazda yaşayabilen iki milletiz biz. Bu 3 rengi kullanarak Gökçeada’da ki azımsanmayacak sayıdaki Rum asıllı Türk vatandaşına ve onlarla geliştirdiğimiz dostluğa vurgu yapmak istedik. Bu fotoğrafta yardımsever Gökçeadalı bir vatandaşın oğlağını (zapt etmesi zor olsa da) kullanarak Gökçeada’da ki serbest hayvancılığa vurgu yapmak istedik. Bu fotoğrafta bavul kullanarak kararnameye tabi bir hakim olarak her an buradan gidebileceğimiz haberine hazır olduğumuza vurgu yapmak istedik. Masa üzerine daktilo, mevzuat ve dosyalar şeklinde mesleki objeler konularak fotoğraf sahibinin mesleği ile olan yakın muhabbetini resmetmek istedik.” diyerek anlatıyor duygularını.

Fotoğraf sahibinin duyguları yanı sıra biz de fotoğrafa bakınca aklımıza gelenleri saymak ve sizlerle paylaşmak istiyoruz. Fotoğraf gün batımında çekilerek ülkemizin en batı ucunda yaşanan güzelliklere vurgu yapılmış. Genellikle asırlık ağaçlar olarak hafızamızda yer eden “Dilek Ağacı” olarak genç bir ağacın seçimi gençliğe ve doğaya ait beklentilerimize yer vermiş bu fotoğraf. Görev yaptığı adamıza olan sevgi ve beğenisini ada dışına taşıyıp paylaşmaktan mutluluk duyan bir hakimin gözünden adamızda yaşanan dostluğun göstergesi olmuş bu fotoğraf.

Yarışmada aldığı birincilik için duygularını sorduk Hacer Hanıma. Gökçeada için yaptığı güzelliği mütevazi bir şekilde bir kenara bırakarak destek olanlara teşekkür cümleleri kullandı Gökçeada Asliye Hukuk-Sulh ceza Hakimi Hacer SAĞLAM. “Gökçeada bir çok güzel özelliğinin yanında özellikle doğasıyla mesleğimin ilerleyen aşamalarında hafızamdan silinmeyecek bir görev yeri benim için. Gökçeada’ya olan sevgimin ve minnetimin bu fotoğraf karesine yansımasında gerek fikir sunarak gerekse icra aşamasına katılarak katkıda bulunmuş Gökçeada Adliyesi personellerinden Semih KÖKSOY, Kamil EREN, Uğur TOKGÖZ, Bayram Can GÖZAYDIN ve Ferdi ÇOLAK’a; fotoğraf çekiminde kullandığımız obje ve aksesuarları bizle paylaşan Gökçeada Kütüphane Müdürü Abdullah YEŞİLTAŞ beye, Gökçeada Hasbika Giyim dükkanının sahibi Handan hanıma,Gökçeada Doruk İç giyim dükkanının sahibi Nevşin Hanıma; resimde yer alan sevimli oğlağın sahibi Serdinç beye, Gökçeada PTT müdürü İbrahim beye, Gökçeada Poseidon Restaurant İşletmesine ve bu haberin de organizatörü olup beni bu süreçte desteklerinden yoksun bırakmayan Çetin beye teşekkürlerimi sunuyorum.”

GÖKÇEADA’NIN GÜZELLİKLERİNİ VE YAŞANAN DOSTLUĞA VURGU YAPARAK ADA TANITIMINA KATKI SUNAN HERKESE OLDUĞU GİBİ TEŞEKKÜRLER HACER SAĞLAM.

Total Page Visits: 1254 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: