GÜL SEN AZ KALDI !…

Biliyorsunuz, görüyorsunuz değil mi? Ülkeyi krizden krize sürükleyen şahsım hükümeti iktidarda kalmanın yollarını ararken uzun süredir moral üstünlüğü muhalefete geçti.
           

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun özellikle son dönemde yapmış olduğu hamleler, hem altılı masa içindeki adaylık konusunda öne çıkmasını sağladı hem de iktidar cephesinde panik havası estiriyor. Neydi bu son dönemdeki hamleleri ”Bay Kemal” in;
           

– Seçim güvenliği için SADAT çıkarması           

– Yüksek elektrik faturalarını protestosu           

– İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na siyasi yasak getirilmesinin ardından yapılan Maltepe mitingi           

 – Öğrencilerin KYK borç faizlerinin silinmesi             

– EYT ve asgari ücrete ilişkin talepleri           

 – Gerek hükümete gerekse bürokratlara verdiği gözdağı           

 – Varlık şirketlerine devredilen borçlara yönelik yurttaşlara ”Ödemeyin” çağrısı
           

Seçim yaklaşırken girişilen tüm bu adımlar hükümeti adım atmaya zorladı. Kamuoyunda”Kılıçdaroğlu söyledi, hükümet yaptı” algısını oluşturdu. Şu anda iktidarın yaptığı icraatların hepsinin altında CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun talepleri, onun sıkıştırması söz konusudur.
           

Bugün Latin Amerika ülkelerinde yapılan son on seçimin yedisini sol ya da merkez sol partiler kazandı. Avrupa’da da farklı değil. Norveç’te, Almanya’da, İspanya ve İtalya’da çok ciddi bir sosyal demokrat ağırlığı olan iktidarlar söz konusu. Gelişmeler şunu gösteriyor. Özellikle pandemiden sonra kamucu anlayışın ve sosyal demokrasinin değeri çok daha fazla anlaşıldı. Buna sahip çıkan siyasi partiler de oyunu arttırmaktadır. Türkiye’de psikolojik üstünlük muhalefete geçmiş görünüyor.
           

Siyasi iktidar nelerle uğraşıyor. Şarkıcılar, yazarlar ve bu ülkenin aydınlık yüzleriyle işleri. Sezen Aksu, Sedef Kabaş, Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ve Gülşen. Son tutuklama hukuka aykırıdır ve bir had bildirme kararıdır. Faşist kafaları ancak böyle işleyebiliyor, ibreti alem olsun diye göz korkutacaklar, burun sürtecekler.
           

Yine de GÜL SEN AZ KALDI !…
           

Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim”

Total Page Visits: 151 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: