GÜNEŞ UFUKTAN ŞİMDİ DOĞAR, YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR

101 Yıl önce; umudu simgeleyen “GÜNEŞ UFUKTAN ŞİMDİ DOĞAR” ve mücadeleyi simgeleyen “YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR” sözlerinin bulunduğu “GENÇLİK MARŞI” ile gençlere yol gösteren ulu önder ATATÜRK, bu gün Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin yıl dönümü.

101 yıl önce başlattığı kurtuluş mücadelesi ile bu ülkede yaşayan herkesin gönlünde taht kuran MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Samsun’a çıkışının yıl dönümünde adamızda da coşku içinde anıldı.

COVİD19 ile mücadele kapsamında alınan önlemler nedeni ile bazı etkinlikler yapılamasa da coşku ve duygulardan taviz vermedi Gökçeadalılar.

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Gökçeada’da gün boyu süren etkinliklerle kutlandı. Sabah saat 09:00’da Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU (Gökçeada İlçe Gençlik ve Spor Müdürü kimliği ile) GAAL Müdürü Emin DİNÇER ve Gökçeada MTAL Müdürü Zafer TEPELİ ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk sunumunu gerçekleştirdi. Çelenk sunumu sosyal mesafe kuralına uygun olarak ve az sayıda katılım ile gerçekleşti.

Çelenk sunumu sonrası Gökçeada VEFA Destek grubu tarafından köyler dahil her mahallede dağıtılan bayraklar saat 19:19’da hep birlikte okunan İstiklal Marşı ile birlikte coşku ile sallandı. Dağıtılan bayrakları alan çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek hepsinin gözlerinde coşkuyu görmek olasıydı. Coşku evde, yolda, bahçede, tarlada her yerde farksızdı. Gökçeada’nın Sesi olarak bu coşkuyu sizlere anlatabilmek için bol bol görüntüledik. İYİ İZLEMELER.

Gün Gökçeada Belediyesi tarafından saat 21:00’de yapılan havai fişek gösterisi ile sonlandırıldı.

Haberimizi hep birlikte “GENÇLİK MARŞI”nı söyleyerek ve bizlere bu vatanı armağan edenlere sonsuz saygı ve sevgimizi sunarak tamamlayalım.

Dağ başını duman almış
Gümüş dere durmaz akar
Güneş ufuktan şimdi doğar
Yürüyelim arkadaşlar
Sesimizi yer gök su dinlesin
Sert adımlarla her yer inlesin

Bu gök deniz nerede var
Nerede bu dağlar taşlar
Bu ağaçlar güzel kuşlar
Yürüyelim arkadaşlar
Sesimizi yer gök su dinlesin
Sert adımlarla her yer inlesin

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Total Page Visits: 173 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: