GüncelYazarlar

HABERİNİZ VAR MI ? GÖKÇEADA DA CEMEVİ YAPILIYOR

Adamızda Sünni vatandaşların ibadeti için camilerimiz, Hristiyan Ortadoks vatandaşlarımızın ibadetleri için kilise ve Şapellerimiz hizmet vermektedir.  Adamıza renk katmaktadırlar.

Gökçeadamızda yaşayan Alevi vatandaşlarımız için, ibadetlerini yapacakları bir mekanları ise yoktu. Bu eksikliği gören adalı Alevi vatandaşlarımız 2014 yılında bir araya gelerek, Gökçeada Cem ve Kültür Derneğini kurup adamızda Cemevi yapılması için ilk adımları atmış oldular. Yola çıkıldığında, siz derneğinizi kurun, biz arkanızdayız diyenleri süreç içinde,  arkamıza dönüp baktığımızda da söz verenlerin hiçbirini görememenin üzüntüsünü yaşadık ve hala yaşıyoruz.          Ancak, yola çıkarken yönetim olarak bir kararımız vardı. Kimsenin arka bahçesi olmayacağız. İmece usulü ile Gökçeada Cemevi’ni adamızın mimari yapısına uygun olarak kazandıracaktık.         

GÖKÇEADA CEMEVİ İNŞAATI

Geldiğimiz 2019 yılının sonuna doğru, Cemevinin ikinci kat betonu atılmış olup alt kat duvarları örülmüştür. Hatta, kurulduğu günden sonra adamızda gelenek hale getirilen aşure dağıtımını bu yıl Gökçeada Cemevi inşaatı alt katında canlarımız ve tüm ada sakinlerimiz ile beraber yaptık. Sevinçliyiz. İmece usulü Cemevi inşaatını bugünlere getirirken, bizlerden desteklerini esirgemeyen gerek maddi, gerek manevi olarak her zaman yanımızda olan Gökçeada Belediye Başkanı sayın Ünal Çetin’e teşekkür etmeyi bir vefa borcu olarak bilirim.         

Geçen 5 yıllık bu süreç içinde, çok kişi ve kurum yöneticisi, idarecisi, siyasi parti ilçe teşkilatları ve de özel sektör işverenlerini sözler vermelerine rağmen, duyarsız kalmaları bizleri üzmüştür. Canları sağ olsun diyoruz. Yola devam ediyoruz.         

Yazımın başlığını tekrarlayayım, Haberiniz var mı ? Gökçeada da Cemevi yapılıyor. İmeceyle bugünlere kadar inşaatımızı getirdik, bugünden sonra da gerek ada halkımızın, gerekse ada dışından sağlayacağımız yardımlarla bitirmek için uğraşıyoruz.         

Gökçeadalılara davetimizdir;         

CEMEVİ İNŞAATI İÇİN BİR TUĞLA DA SEN KOY.

Total Page Visits: 922 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: