Güncel

HALİL İBRAHİM SOFRASI İLE BAŞLAYAN GÜNDE KADINLAR

CHP Kadın Kolları Çanakkale İl Başkanı Sibel EROL ile birlikte Gökçeadalı Kadınların “Bay Kemal”e oy talebiyle (yaşamsal haklarına kavuşmak ve eşit yaşamak için) yaptıkları coşkulu çalışma (dünkü haberimiz) bugünde devam etti.

Sabah kahvaltısını (İlçe binası önünde) “Halil İbrahim Sofrası” kurarak birlikte gerçekleştiren kadınlar (imece usulü toplanan kahvaltılıklarla) gün boyu ara vermeden çalışmalarını sürdürdü.

CHP Kadın Kolları Çanakkale İl Başkanı Sibel EROL, kadınların el emeği ürünler ile yapılan kahvaltıdan aldığı gücü (duygusal ve fiziki) gün boyu gökçeadalılara kasınların özgürlüğü için 14 Mayıs tarihinin önemini anlatmaya çalışarak harcadı.

Kahvaltıdan sonra pazar essnafını tek tek gezerek ilçe örgütünün hazırladığı “Sana Söz” yazılı balonların eşliğinde hayırlı işler dileyen Sibel Başkan’a “Halil İbrahim Sofrası”nın gücünden ilham alan Gökçeadalı kadınlar da eşlik etti.

14 Mayıs Anneler gününde anneme vereceğim en güzel hediye sandıkta “bay Kemal”e vereceğim oy olacak diyen bir genç kızın sözü ile duygulanan Sibel Başkan yorgunluktan yürümekte zorlansa da adamızdan ayrılış saatine dek köy köy ve kapı kapı çalışmayı sürdürdü.

Pazaryeri çalışmasından sonra köy ve ev ziyaretleri ile çalışmalarına devam eden CHP Kadın Kolları Çanakkale İl Başkanı Sibel EROL, Yukarı Bademli (Gliki) köyünde katıldığı açılışta da 14 Mayıs tarihinin önemine vurgu yapan sohbetlerde bulundu.

GLİKİ BUTİK AÇILDI

Haberimiz bu bölümünde bir parantez açarak Yukarı Bademli (Gliki) köyünde açılışı gerçekleştirilen “Gliki Butik”ten kısaca söz etmek gerekiyor. Kendi tasarımları olan organik tekstil ürünleri ile hizmet verecek GLİKİ BUTİK’i size aktarmak için kamerayı açtık ve sizin için işletmeci aileye sorduk. Yanıtları videomuzda. İYİ İZLEMELER..

Açiliştan sonra yeni Bademli Köyüne geçen Sibel Başkan köy sakinleri ile gemi saatine kadar sohbet etti.

Gün sonunda (ayakları geri geri gitse de) adamızdan ayrılmak zorunda kalan Sibel Başkan adamıza seçimlerden sonra tekrar gelme sözü vererek adamıza veda etti.

Adamıza renk kattınız Sibel Başkan. Aday adayı olduğunuz MV seçimleri için listeye giremeseniz de yaptığınız (yapmaya devam edeceğinize inandığımız) özverili çalışmalarınız kasınlaımızın daha da özgürleşmesine önemli katkı sunacaktır eminiz.

14 MAYIS ANNELER GÜNÜNDE SANDIĞA OY ATARKEN ANNELERİMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM KADINLARIMIZI (ÇOCUKLARIMIZI, GENÇLERİMİZİ, EMEKÇİLERİMİZİ) KISACA GELECEĞİMİZİ AKLIMIZA GETİRELİM VE BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE KATKI SUNALIM…

518460cookie-checkHALİL İBRAHİM SOFRASI İLE BAŞLAYAN GÜNDE KADINLAR
Total Page Visits: 643 - Today Page Visits: 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir