HAYAT DURDU BAYRAKLAR YARIYA İNDİ

84 yıl önceydi. Kendi deyimiyle “Naciz Vücudu” ayrıldı aramızdan. Fikirleri ve bizlere armağan ettiği “Laik Cumhuriyet” tüm saldırılara rağmen yaşıyor ve yaşamaya devam edecek yüzyıllar boyu. Gökçeadalılar da aynı duygu ve düşüncelerle anmak için ATATÜRK’ü taş kesildi saat 09:05 de. Siren sesleri duyulmaya başlayınca durdu hayat,taş kesildi tüm canlılar ATA’mıza saygı için. Yaprak bile kımıldamadı bayraklar yarıya inerken. ATAMIZI ANDIK BUGÜN HEP BİRLİKTE AYNI DUYGULARLA. BİR KEZ DAHA SÖZ VERDİK KENDİSİNE; KORUYACAĞIZ EMANETİNİ, YAŞATACAĞIZ DÜŞÜNCELERİNİ…

Anma töreni için Gökçeadalılar doldurdu ellerinde çiçekler ile Gökçeada Cumhuriyet Meydanını. Gökçeada Belediyesi karanfillerle süsledi Atamızın Anıtını. Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ile birlikte karanfiller dağıtıldı tüm katılımcılara. 84 yıllık hüzün ve anma törenine katılımın yoğunluğundan kaynaklı umut vardı gözlerde.

GAAL Biyoloji Öğretmeni Sedef ARSLANER sunuculuğunda başladı tören. Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ilk çelenk sunumunu gerçekleştirdi Gökçeada Kaymakamlığı adına. Ardından Gökçeada Garnizon Komutanlığı adına Piyade Binbaşı Birim SARIÇAM çelenk sunumunu gerçekleştirdi. Son olarak Gökçeada Belediye Başkanlığı adına Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN sundu çelengi.

Tüm Gökçeadalılar ellerinde çiçekler ile saygı içinde beklerken çalmaya başladı sirenler. Saat 09:05’i gösteriyordu. Hayat durmuştu sanki. Bayraklar yarıya iniyordu. 84 yıl öncesini yaşıyordu tüm ülkem gibi Gökçeada. 2 dakikalık saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan söylendi İstiklal Marşımız.

Törenlerin ilk bölümü tamamlanmıştı resmi olarak. Gökçeadalılar alanı terk ederek törenin ikinci bölümünün yapılacağı spor salonuna geçmeden önce etrafını sardılar Atamızın Anıtının. Çiçekler sundular ATAMIZA.

Saat 09:30 da GAAL tarafından hazırlanan ikinci bölüm başladı spor salonunda. Hazırlanmıştı genç öğrenciler ATAMIZI unutmadıklarını ve hiçbir zaman unutmayacaklarını bir kez daha belirtmek için dosta düşmana.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı anma töreninin ikinci bölümü. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı GAAL Müdürü Tolga SARIAKÇALI yaptı.

GAAL öğrencilerinden Zeynep Nisa KAHRAMAN okuduğu şiir ile anlattı ATAMIZI katılımcılara.

GAAL Edebiyat Öğretmenleri desteği ile hazırlanan “Atatürk” konulu oratoryo sahnelendi öğrenciler tarafından. Öğrencilerin sözlerinde yankı bulan güven ve umut yankı buldu katılımcılarda. Dolayısıyla coşku ile alkışlandı öğrencilerimiz.

GAAL Müzik Öğretmeni Mehmet Nevzat TATLIDİL’in sazıyla katıldığı bölümde öğrencilerimizin oluşturduğu koro ATAMIZIN sevdiği şarkılardan 3 tanesini seslendirdi. Cumhuriyet Meydanında hayatın durduğu anları ve koronun seslendirdiği şarkıları videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

84 yıldır olduğu gibi bugün de andık seni ATAM. Haberimizi törende sunumu gerçekleştiren öğrencimizin anlamlı sözleri ile tamamlayalım “BÜTÜN ÖMRÜNÜ HİZMETİNE VERDİĞİN TÜRK MİLLETİ İLE BERABER, SENİN HUZURUNDA SAYGI İLE EĞİLİYORUZ. VATAN SANA MİNNETTARDIR”

Total Page Visits: 365 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: