GüncelYazarlar

HAYAT PAHALILIĞI, GEÇİM SIKINTISI, ENFLASYON, İŞSİZLİK.

Yazımızın başlığı sanırım halkımızın güncel yaşamında karşılaştığı sorunların özetidir. Hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı, enflasyon ve işsizlik. Süleyman Demirel derdi ki ”Boş tencere iktidar devirir” tecrübe ile sabittir.
           

2022 yılı giderek AKP iktidarı için kabusa dönmekte, yönetememe krizi sarmalına girmekte, kendi MYK üyesi bile seçim dönemine girilmesi açık yara gibidir. Geç kalınması halinde enfeksiyon kapması kaçınılmazdır demektedir. Erken seçime gidilmesini önermektedir.
           

Bütün çıkış yollarını siyasi iktidar tek tek kapatmaktadır. Halkımızın önünde tek seçenek kalmaktadır, yenisi ile değiştirmek. Çankırı’nın Dodurga beldesinde muhalefetin aday çıkarmadığı seçimi kazanmış olması AKP’nin Prius Zaferidir. Erken veya zamanında yapılacak seçimi kaybetme ihtimalinin her geçen gün kuvvetlendiği bu ortamda 2053 hedeflerini işaret etmek çaresizliğin belirtileridir. Halkımızın çektiği bu kadar güncel sıkıntıları varken, 2053 hedefleri pek ilgi alanına girmemektedir. Ekmeğinin derdi ile boğuşmaktadır, yarına nasıl çıkarım derdine düşmüştür. 
           

Erken veya zamanında yapılacak seçimlerde AKP iktidarına muhalif olanlar ile Cumhur İttifakında ekonomik krizi yaşayan kızgın mağdurları ve AKP iktidarında aradığını bulamayanların kırgınlığı seçimin belirleyecek kıstasları olacaktır. Daha şimdiden Cumhurbaşkanı Erdoğan ”Kaybedecek çok şeyimiz var” diyerek makus talihini açıklamaktadır. Sabır istemesi çözüm değildir. Halkımızın sabır gösterecek takati kalmamıştır. 2023 Şubat-Mart aylarına kadar sabır isteyen konuşmalar yapması nafile taleplerdir. İnandırıcılığı kalmamıştır, kendisine tanınan tüm kredileri tüketmiştir. AKP’de yaşanan kan kaybını durdurmaya Erdoğan’ın kendi özgül ağırlığı bile yetmemektedir. 15 Temmuz’da İstanbul Saraçhane parkında Devlet Bahçeli ile birlikte yaptığı miting bile tükenişlerinin göstergesidir. Erdoğan’ın kendi elleri ile büyüttüğü mutlu azınlığı da çare olamayacaktır. Yolun sonu yaklaşıyor. Seçimlerin eli kulağında. Halkımız o günü sabırsızlıkla beklemektedir, bu böyle biline. Demokrasi dersinin sonuçlarını sandıklar açıldığında tüm halkımız ile birlikte göreceğiz.
           

Halkın bizzat yaşadığı ekonomik krize kısa sürede çare üretemeyeceğini nihayet iktidar cephesi de kabul etmiştir. Halkımızdan sürekli sabır istemesi bunun göstergesidir. BirGün gazetesinden Yaşar Aydın’ın yazdığı yazıdan alıntı yaparak yazımızı sonlandıralım.”AKP artık iliklerine kadar yenilgiyi hissediyor. O yüzden Erdoğan sadece muhalif olanları değil kendi taraftarlarını da korkutarak hizada tutmaya çalışıyor. Kaybedecek çok şeyi olanlar son ana kadar Erdoğan’ı terk etmeyecektir. Kim bunlar?

  • ​Erdoğan’la zenginleşenler
  • Erdoğan’la bürokrasiye yerleşenler
  • Erdoğan’la büyüyen cemaatler
  • Ama bunların toplamı iktidarda kalmaya yetmiyor”

           

Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim”

Total Page Visits: 1824 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir