Güncel

HÜZÜN VE GURUR

Atamızın aramızdan ayrılışının 81 nci yıl anma etkinlikleri Gökçeada’da halkımıza hüzün ve gururu bir arada yaşattı.

Sabah Cumhuriyet meydanında bir araya gelen protokol ve halk anıta çelenk sunumu yapılmasının hemen ardından (saatler 09:05’de) sirenler eşliğinde atasına saygı duruşuna geçti. Saygı duruşu sonrası hep birlikte İstiklal Marşı okundu ve anma etkinliğinin ilk bölümü tamamlandı.

Anma etkinliğinin devamı için ÇOMÜ Çok Amaçlı Salonu belirlenmiş ve salon erkenden dolmuştu. GAAL ve Gökçeada Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin birlikte hazırladığı anma etkinliği öylesine güzel hazırlanmıştı ki duygu selinin yanı sıra Atamız tüm yönleri ile bir kez daha anlatıldı.

Muhabere Teğmen Murat ÇALMAN askeri dehasını anlattı atamızın. Bir kez daha dinledik gurur duyarak. Öğrenciler çıktı tek tek sahneye anlattılar atamızı şiirlerle, şarkılarla ve yaptıkları oratoryo ile.

Salonda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı anma etkinliği ve devam etti öğrencilerin şarkıları, şiirleri ve anlatımları ile.

Salon dolmuş taşmış, terlemişti katılımcılar bu kasım ayı gününde. Anma etkinliğinin sona erdiği anonsu yapılmış ama salon boşalmıyor, katılımcılar Atamızın sohbetini yapıyorlardı kendi aralarında.

GÖKÇEADALILAR BİR KEZ DAHA HÜZÜN VE GURUR DUYGULARI ARASINDA SESLENDİ ATASINA “ATAM İZİNDEYİZ, SÖNMEYECEK YAKTIĞIN CUMHURİYET ATEŞİ”

Total Page Visits: 547 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: