İKİNCİ DALGANIN AYAK SESLERİ Mİ?

COVİD19 önlemleri kapsamında adamızda devam eden kontrol ve denetimler için görevli ekip bu gün lokantaların denetimi için Gökçeada sokaklarındaydı.

Gökçeada TSM’de (Toplum Sağlığı Merkezi) görevli Hemşire Medine Özge ERSOY, Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli Sultan KARASU ve polis memurları Murat KARAKAYA ve Merve GÜÇ denetim için bazı lokantaları dolaştılar. Bu gün gidilemeyen lokantalar yarın ve sonraki günlerde denetlenmeye devam edilecek.


Bu gün yapılan denetimlerde daha önce yapılan uyarıların uygulanıp uygulanmadığı kontrol edilerek eksiklikler için son uyarılar yapılarak tutanak altına alındı. Tutulan tutanaklar, devam edecek kontrollerde giderilmemesi durumunda cezai işlemler başlatılacak.

Gökçeada’nın Sesi olarak eşlik ettiğimiz denetimlerde Gökçeada esnaflarının kurallara uyumu oldukça olumlu. Giderilmesi zamana bağlı bir kaç istisna dışında önlemler alınmış. Fakat tüm esnafın ortak derdi kurallara uymayan müşterileri ile yaşanan ve yaşanma ihtimali olası sorunlar.

Bu gün yapılan denetimlerde esnaf arkadaşlara kurallar ve yapılması gerekenler tek tek anlatıldı.

MASKE ZORUNLULUĞU SADECE GÖKÇEADALILARA MI?

Denetimler esnasında en çok görülen ihlal maske takmamak. Esnaf arkadaşların uyarılarına rağmen müşterilerin uyarılara aldırmazlığı ve pervasızlığı hoş olmayan görüntülere yol açıyor. AKLIMIZA TAKILAN SORU ŞU. KURALLARA UYMAYAN DUYARSIZ VE PERVASIZ KİŞİLERİN BEDELİNİ KİM ÖDEYECEK.

Umarız bu denetimlerde yapılan uyarılar esnaf arkadaşlarımız tarafından müşterilere iletildiğinde sorun çıkmaz ve hep beraber sağlıklı bir sezon geçiririz.

DENETİMLER SADECE TESİSLERDE DEĞİL TARLALARDA DA DEVAM EDİYOR.

Belirli periyotlarda tesislerde devam eden denetimlerin yanı sıra sağlıklı hasat ve kaliteli ürün alabilmek için Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü tarlalarda da denetimlerine devam ediyor.

Bu gün Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli Sadık KOSE biçerdöver hasat kontrolleri için tarlalara giderek denetim gerçekleştirdi.

BİZLERİN SAĞLIĞI İÇİN GÖREV YAPAN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER..


Total Page Visits: 300 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: