İL BAŞKANINDAN GÖKÇEADA’YA ÖZEL İLGİ

CHP Çanakkale İl Başkanı M.Ümit URAL Gökçeada’nın sorunlarını yakından görmek için Örgütlerden Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi A.Rıza BERKİT ile birlikte 2 gününü ayırdı.


Dün sabah ilk gemi seferi ile adamıza gelen İl Başkanı önce parti binasına geçerek partililer ile görüştü.

Partililer ile görüşmesinde yaptığı kısa konuşmada CHP Çanakkale İl Başkanı M.Ümit URAL, il yönetimi olarak Çanakkale’de 7 kişilik bir bilim kurulu oluşturduklarını ve pandemi sürecini yakından takip ettiklerini belirterek “Bilim Kurulu” üyelerinden Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Coşkun BAKAR’ın (aynı zamanda Çanakkale Pandemi Kurulu üyesi) süreç ile ilgili tavsiyelerinden bahsetti.

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Coşkun BAKAR’dan yaptığı alıntı ile konuşmasını sürdüren CHP Çanakkale İl Başkanı M.Ümit URAL “sıcaklar nedeniyle küçük bir rahatlama olsa da bu süreç en az 1 yıl devam edecek. Pandemi ile ilgili en önemli tarih Eylül, Ekim ve Kasım ayları öngörülüyor. Bu süreçte tedbirleri elden bırakma lüksümüz yok. Talep edilirse “Bilim Kurulu”muz ile pandemi konusunda bilgilendirme toplantıları (Panel, sunum vb.) gerçekleştirebiliriz.” dedi.

Pandeminin sağlık sorunları dışında da sorunlar oluşturduğunu ifade eden URAL konuşmasına devam ederek “Pandemi süreci ekonomiyi de çok olumsuz etkiledi. Bu nedenle biz CHP’lilere düşen görev Genel Başkanımızın da dediği gibi “Ortaklaşma”yı başarmak zorundayız. “Ortaklaşma” sadece parti içi sorunları halledip kendi aramızda gerçekleştirebileceğimiz bir olay değil. Bu sorunun tüm paydaşlarını bir araya getirip ortak bir noktada buluşturmak için çaba harcamalıyız. Kısır çekişmeler ile uğraşmayı bırakıp bu ülkenin yönetimine talip olduğumuzu ve bunu başarabileceğimizi herkes görmeli” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Partililer ile yapılan görüşmede söz alan Çanakkale CHP Örgütlerden Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi A.Rıza BERKİT partideki görevinin yanı sıra bulunduğu görevlerden bahsederek “Ben aynı zamanda Çanakkale TÜKODER (Tüketiciyi Koruma Derneği) başkanlığını sürdürüyorum. Hepinizin bildiği gibi  2020 yılı boyunca değeri 10.390 Türk Lirası’nın altında kalan tüketici uyuşmazlıklarının çözümü için Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yapılması zorunludur. Bu durumda olan Gökçeadalılar 0 542 244 60 12 şahsi telefonumdan bana ulaşırlarsa kendilerine gereken yardımı yaparız.” diyerek devam etti.

“Ayrıca bizim Çanakkale’de kurduğumuz Üretim ve Pazarlama Koop. aracılığı ile ürettiğiniz organik ürünlerin pazarlanmasına destek olmak isteriz. Bu konuda da aynı telefon numarasından arayabilirsiniz.” diyerek tüm adalılara mesaj verdi.

Parti binasında ki sohbetin ardından ziyaretlere başlayan URAL ve BERKİT önce Gökçeada Cemevi Kültür Derneğine uğrayarak devam eden inşaat ile ilgili bilgiler aldı. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonrası Gökçeada ADD Şubesine geçildi.


Gökçeada Belediyesi ziyaretiyle gün tamamlandı. Yıllardır alışa geldiğimiz bir gerçeğin olmasını beklerken (Dışarıdan gelen yetkililerimizin sabah gemisi ile gelip akşam gemisi ile dönmeleri gerçeği) İl Başkanının kalacağı otele gideceğini ve ertesi gün saat 13:00 gemisi ile dönmeyi planladığını (bu planda değişerek ertesi gün son gemi ile oldu) duyunca az şaşırmadık. Açıkçası Gökçeadalılar buna çok alışık değiliz.

Akşam kaldığı otelde adamızın sorunları üzerine sohbetini sürdüren M. Ümit URAL ertesi sabah erken saatlerde parti binasında görüşmelerine başladı. Sorunları daha iyi anlamak ve doğru algılayabilmek için tüm görüşmeleri tek tek özel olarak gerçekleştiren İl Başkanı yemek yeme fırsatını bulamadan son seferi gerçekleştiren gemiye binmek zorunda kaldı.

BİZİM SORUNLARIMIZI DİNLEMEK VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNMAK İÇİN 2 GÜNÜNÜ AYIRAN M.ÜMİT URAL BAŞKANA, A.RIZA BERKİT BEYE VE KENDİLERİNDEN 2 GÜN BOYUNCA AYRILMADAN EŞLİK EDEN İLÇE BAŞKANI İSMAİL ÖZTÜRK’E SONSUZ TEŞEKKÜRLER..


Total Page Visits: 327 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: