EğitimGüncel

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİN APO KSİLO (TAHTADAN) ETKİNLİĞİ

Gökçeada Zeytinliköy Özel Rum İlkokulu öğrencileri bu gün bir etkinlik için açılış hazırlıkları süren Areti Sozo KOSTALAS’a ait “Apo Ksilo” isimli (Türkçesi tahtadan anlamında) iş yerine gittiler ve kendi elleriyle hediyelik ürünler yaptılar.

Gökçeada Zeytinliköy Özel Rum İlkokulu öğrencileri başlarında okul müdürü Paraskevi BERBER ve öğretmenleri ile birlikte anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Açılacak sergi için çocuklar kendi elleriyle hediyelik ürünler yaptılar.

Önümüzdeki günlerde açılışı yapılarak özel hediyelik ürünler (kendinize de hediye edebileceğiniz) bulabileceğiniz “Apo Ksilo” isimli Areti Sozo KOSTALAS’a ait iş yerine misafir olan Gökçeada Zeytinliköy Özel Rum İlkokulu öğrencileri hem eğlendiler hem öğrendiler.

Okul Müdürü Paraskevi BERBER hanımın ifade ettiği “insanların kendi yaptığı hazır olandan daha değerlidir, çocukların yaptığına ise değer biçilemez” sözü dikkate alınırsa bu gün yapılanların değerini anlatmaya kelimeler yetmez.

Çocukların yaptığı değer biçilemeyecek ürünleri yılbaşından önce gerçekleşecek bir sergide herkes görebilecek. Gökçeada’nın Sesi okurları ürünleri olmasa da fotoğraflarını ve çocukların çalışmalarından görüntüleri ayrıcalıklı olarak şimdi görebiliyorlar.

Etkinlik devam ederken sadece çocukların yaptıklarını değil, kendinize ve sevdiklerinize hediye edebileceğiniz ürünlerden de bol bol fotoğraf çektik ki önümüzdeki günlerde açılacak olan mekanda bulabilecekleriniz hakkında bilginiz olsun.

BU GÜZEL ETKİNLİK İÇİN EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR..

Total Page Visits: 734 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: