Güncel

İMROZ RESSAMINDAN İMROZ RESİMLERİ SERGİSİ

İmroz ressamı olarak tanınan Muzaffer GÜR Gökçeada Kent Müzesi önünde açtığı sergide “İmroz Resimleri”ni resim severlerle buluşturuyor.

Lise yıllarında başlayan resim sevgisini tuvallere döken ve özellikle İmroz’a ait resimler yapması nedeniyle “İmroz Ressamı” olarak tanınan Muzaffer GÜR, hafta sonuna kadar açık kalacak sergide katılımcılar ile bol bol sohbet etme olanağı bulacak.

Muzaffer GÜR, hiç görmeden yapmaya başladığı “İmroz Resimleri” hakkında sorularımızı yanıtladı. “İmroz Resimleri”nin hikayesini “İmroz Ressamı”ndan dinleyelim. Yanıtlar videomuzda. İYİ İZLEMELER..

Betonlaşmaya karşı tavizsiz duruşu nedeniyle resimlerinde hep taş binaları konu alan “İmroz Ressamı”, “resimlerde gördüğüm taş binaları olması gerektiğini düşündüğüm gibi renklendirerek tuvale döktüm. Siyah beyaz fotoğraflarda ki görüntülere ruhumdan gelen renklerle can vermeye çalıştım. Bir çoğu harabe olan taş binaların içinde olduğunu düşündüğüm potansiyeli ortaya çıkarmak için sanatımı kullandım. Bu çabamı betonlaşmaya karşı bir duruş olarak düşünebilirsiniz.” Sözleri ile İmroz’u yakın tarihte bekleyen tehlikeye dikkat çekiyor.

Biz içinde yaşayanların çok fazla fark etmediği ya da umursamadığı tehlike olan betonlaşmanın İmroz’a vereceği zarara dikkat çeken “İmroz Ressamı”nın sergisine giderek biraz sohbet etmenin adamızın geleceği adına olumlu olacağı öngörüsündeyiz. ADAMIZIN GELECEĞİ İÇİN KAYGI DUYAN VE DUYARLILIK GÖSTEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

Total Page Visits: 728 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir