İNANÇLAR FARKLI OLSA DA BİRLİKTE OLMAK

Gökçeada Cemevi tarafından düzenlenen “Aşure” etkinliğinde katılım sağlayanlar bir kez daha adamızın güzel bir gerçeğini görmemizi sağladı.

Farklı inanç temsilcilerinin birlikte etkinliğe katılım sağlaması adamızın güzelliği olarak hafızalarda yerini aldı. Bu adada yaşayanlar olarak bayramlarda, panayırlarda, cenazelerde vb. etkinliklerde görmeye alışık olduğumuz “Tüm farklılıklara rağmen birlikte yaşam” görüntüleri bugün de “Aşure” etkinliğinde kameramıza takıldı.

Güzel görüntüleri gördüğümüz etkinlik için “Can”lar erken saatte cemevine gelerek hazırlıklara başladı.

Aşure için hazırlanan malzemeler kazanlara konularak ateşler yakıldı. Aşurede emeği bulunsun isteyenler sıra sıra karıştırdı kazanı.

Etkinlik saati 13:00 olarak duyurulmasına rağmen saat 11:00 de katılımcılar salonda yerini almaya başladı. Gökçeada Cemevi Kültür Derneği Başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR başta olmak üzere Dede Süleyman METİN ve Bektaşi Babası Hayati DAĞLIOĞLU etkinliğe katılım sağlamak için gelen katılımcıları karşılayarak belirlenen saatin gelmesini bekledi.

Aşurenin hazır olması yapılan dua ile birlikte etkinliğin başlaması için yapılan duayı Dede Süleyman METİN gerçekleştirdi. Dua anlarını videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Gökçeada Kaymakamı Serhat DOĞAN başta olmak üzere kurumları ve siyasi parti temsilcilerinin katılım sağladığı etkinlikte hazırlanan aşureler afiyetle yenildi.

Gökçeada Müftülüğünü temsilen etkinliğe katılım sağlayan Metin ERGÜR hocamızın masasında Gökçeada metropolitliğini temsilen katılım sağlayan Peder NİKİFEROS VE Bektaşi Babası Hayati DAĞLIOĞLU’nun birlikte verdiği görüntü bu haberin manşetinde yer almayı hak etti.

Etkinlik sonrası birlikte verilen görüntü ile haberimizi tamamlayalım.

Siz değerli okuyucularımız ile paylaştığımız bu güzel görüntülerin oluşmasında payı olan herkese TEŞEKKÜR ederken “Can”ların hazırladığı “AŞURE” etkinliğinde bir araya gelen Gökçeadalıları tebrik ediyoruz.

Total Page Visits: 367 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: