Güncel

İNŞAATA KARŞI ÇIKANLAR CHP’Yİ ZİYARET ETTİ

20 Nisan tarihinde başlayan bir inşaat ile Gökçeada gündemine düşen konu çevre ve doğa hareketine mi dönüşüyor.

20 Nisan tarihinde bir kepçenin temel kazmaya başlaması ile bir tartışma başladı. 2018 yılında alınan bir karar ile (yeşil alanın imara açılması kararı) başlayan süreç ile gelinen noktada inşaat aşamasına gelinmişti.

Temel kazmaya başlayan kepçe bazı kişiler tarafından engellenince tartışma başladı. Çevre katliamı, yasal hak ve manzaram kesiliyor gibi bir çok sohbete konu olan olay halen Gökçeada’da sohbetlere malzeme olmaya devam ediyor.

Konuşulanları dinleyince olayın ciddi bir geçmişi var. Konu ile ilgili bir uzmanlığımız bulunmadığı için yorum yapmayı doğru bulmuyoruz. Yorum yapmasak ta konu ile ilgili gelişmeleri ve söylenenleri ilk ağızdan siz değerli okuyucularımıza aktarmanın görevimiz olduğunu düşünüyoruz.

Bu düşünceden yola çıkarak son gelişmeleri aktarmaya başlayalım. 18 Mayıs günü bir grup (kendilerini böyle isimlendiriyorlar) Gökçeada CHP İlçe Başkanlığını ziyaret ettiler. Bu ziyarette konu tartışılan inşaattan yola çıkılarak çevre ve doğa için yapılması gerekenler konusu tartışıldı.

Konu ve ilk olarak CHP’nin ziyaret edilmesi dikkat çekici gelse de esas dikkat çeken ziyaret eden grupta eski ilçe başkanı Mehmet GÜNEŞHAN’ın olması oldu. Ziyareti duyan herkes farklı bir yorum yaparak tartışmaya dahil oluyordu.

Gökçeada’nın Sesi olarak biz de önce CHP İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK ile sonra da ziyaret edenlerden Kaya SAYIN, Mehmet GÜNEŞHAN, Mehmet AKMUGAN ve Çelik AVCITUNCER ile görüştük. Görüşmelerimizde yanlış algılama olmaması ve dedikodu severlere malzeme vermemek için ses kaydı kullandık.

Gökçeada CHP İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK kısa bir açıklama yaparak ziyareti aktarırken diğer arkadaşlar ile uzun bir sohbet gerçekleştirdik. konunun açık açık konuşulduğu ses kaydını resimler ile videoya dönüştürerek sizlere aktarıyoruz. zaman ayırırsanız konu ile ilgili bir çok bilgiyi ilk ağızdan duyabilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

“Bir musibet bin nasihatten yeğdir” atasözünün gerçekleşmesi dileğiyle başlayan tartışmanın Gökçeadalıları çevre ve doğa karşısında birlikte davranmaya dönüşmesi dileğindeyiz. AKSİ DURUMDA “BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN” ATA SÖZÜNDE OLDUĞU GİBİ YILAN BİZE DOKUNDUĞUNDA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLUR.

Total Page Visits: 510 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: