Güncel

IŞIKLAR İÇİNDE UYU RIZA AMCA

Gökçeada’nın sevilen, güler yüzlü ve her yaştan Gökçeadalı ile iletişim kurabilen Rıza Amcası (RIZA ŞEN) tüm Gökçeadalıları yasa boğan Hakka yürüyüşünü gerçekleştirdi.

Rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’da tedavisi sürerken 12.10.2022 günü aramızdan ayrılarak hakka yürüyen Rıza Amca 13.10.2022 günü adamıza getirilerek Gökçeada Cemevi morguna yerleştirildi. Yapımında büyük destek olduğu Gökçeada Cemevi’nin 3 gün önce faaliyete geçen morgu ilk olarak Rıza Amcayı ağırlamış oldu.

14.10.2022 Cuma günü kaldırılacağı duyurulan cenaze için Gökçeadalılar sabah saatlerinden itibaren Gökçeada Cemevine gelerek, Rıza Amcaya son görevlerini yapmak için hazırlandılar.

Gökçeada Cemevi önünde toplanan kalabalık, Rıza Amcanın inancı doğrultusunda gerçekleştirilen ritüel ile Rıza Amcaya haklarını (varsa) helal etti. Dualar eşliğinde cenaze mezarlığa defin için gönderildi.

Mezarlık daha da kalabalıktı. Gökçeada Cemevi önündeki törene yetişemeyen birçok Gökçeadalı Rıza Amcaya son görevini yerine getirmek için mezarlığa akın etmişti.

Gökçeadalıları yasa boğarak son yolculuğuna çıkan Rıza Amcayı Gökçeadalılar dualar eşliğinde defnederek uğurladı.

Rıza Amca, daha önce hakka yürüyen eşi Pamuk Teyze’nin (Pamuk ŞEN) yanı başına defnedildi.

Rıza Amcanın defin işlemi tamamlandıktan sonra Gökçeadalılar (özellikle yakınları) mezarlıktan ayrılmakta zorlandı. Hiçbirisi Rıza Amcayı bırakıp gitmek istemiyor gibiydi.

Rıza Amca bizleri yalnız bırakarak eşi Pamuk Teyzeye kavuşmuş yanı başında yerini almıştı.

Defin sonrası Gökçeadalılar kuyruk oluşturarak yakınlarına taziyede bulunarak ve gelenek olan pilavını tadarak mezarlıktan ayrıldı.

RIZA AMCA BİZLERİ BIRAKIP GİTTİN. GÖKÇEADALILAR SENİN O GÜLER YÜZLÜ SOHBETLERİNİ ÖZLEYECEK. KAHVEHANE ARKADAŞLARININ GÖZLERİ MASALARDA SENİ ARAYACAK. GİTTİĞİN YERDE IŞIKLAR İÇİNDE UYUMAN DİLEĞİYLE…

Total Page Visits: 1042 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: