Güncel

İSİM GÜNÜN KUTLU OLSUN KYRİLLOS SYKİS

Gökçeada’ya atanmasından bu yana COVİD19 önlemleri kapsamında çok katılımlı ayin ve etkinliklerden olabildiğince kaçınan Gökçeada ve Bozcaada Metropoliti Kyrillos SYKİS bu gün “isim Günü” nedeniyle düzenlenen ayinde de sosyal mesafe kurallarına uyarak ayin yönetti.


Dinlerinde bulunan ritüel gereği din adamlarının doğum ve vaftiz günleri haricinde belirlenen isim günleri etkinliği önemli bir yer tutuyor. Bu önemli etkinlik için Gökçeada Merkez Kilisede düzenlenen etkinliği kaçırmak istemeyen Ortodoks vatandaşlarımız sosyal mesafe kurallarına uyarak katılım sağladılar.

Etkinliğe katılanlar birlikte dua ederek Metropolit Kyrillos SYKİS’in isim gününü kutladılar.

Gökçeada ve Bozcaada Metropoliti Kyrillos SYKİS yaptığı konuşmada “İsim Günü” için emek verenlere ve katılım sağlayanlara teşekkür etti. COVİD19 nedeniyle kısıtlı şartlarda gerçekleşen etkinlik Metropolitin konuşmasında da yer buldu.

Sosyal mesafe kuralı nedeniyle çok yakınlaşılamayan etkinlikte katılımcılar ayin sonrası hazırlanan ikramları yerken sohbet fırsatı buldular.

RUM VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİ OLAN BU ETKİNLİK HABERİNİ PAYLAŞARAK BİZDE İSİM GÜNÜN KUTLU OLSUN KYRİLLOS SYKİS DİYORUZ.


Total Page Visits: 865 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir