İSMAİL BULMUŞ İÇİN 3. GÜN LOKMA ETKİNLİĞİ

Gökçeada’da yaşayan ve geçirdiği kalp krizi sonrası Çanakkale’ye yetiştirilemeyince Hakka yürüyen İsmail BULMUŞ için Gökçeada Cemevi’nde 3. gün Lokma etkinliği düzenlendi.

Hakka yürüyüşü sonrası tekrar tartışmaya açılan adamızın sağlık sorununa çözüm önerileri hızla devam ederken İsmail BULMUŞ arkadaşımız aramızdan ayrılalı 3 gün oldu. Gökçeadalılar tartışmaların gideni geri getirmeyeceğini biliyor olmalarına rağmen yeni canlar yitmesin düşüncesiyle önerilerini ortaya koyuyor.

Tüm bunlar olurken ateş düştüğü yeri yakıyor. İsmail BULMUŞ’un dostlarının, arkadaşlarının ve ailesinin içi yanıyor; gidenle gidilmiyor, yaşam devam ediyor ama giden de unutulmuyor.

3 gündür yaşamları zehir olan İsmail BULMUŞ arkadaşımızın ailesi, Gökçeada Cemevi’nde 3. lokma etkinliği düzenleyerek tüm Gökçeadalıları yemeğe davet etti. Adamızın sevilen bir siması olması nedeniyle katılımın kalabalık olacağı öngörüsü ile tüm önlemler alındı.

Kaba inşaatı biten ve ince inşaatı devam eden Gökçeada Cemevi’nde yenilen yemek öncesi tüm katılımcıların tek tek ateşi ölçüldü, maskesiz kimse yemeğe alınmazken olmayanlar için maske dağıtıldı ve hijyene titizlikle uyuldu.

Kimsenin bir başkasının sağlığına zarar vermeyecek şekilde önlemler alındıktan sonra Başkan Hayrettin ALTUNCEVAHİR niçin orada olduklarını kısaca açıkladı. Bektaşi Babası Hayati DAĞLIOĞLU tarafından Türkçe olarak yapılan dualar ile yemeğe geçildi. Başkanın konuşmasını ve dua bölümünü videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Lokma etkinliğine katılan tüm Gökçeadalılar aynı konuda sohbet etti ve aynı soruyu sordu. “Ne zaman çözüme kavuşacak Gökçeadalıların bu sorunu”. Evet adamızın ve adamızda yaşayanların çok çeşitli sorunları var çözüm bekleyen. Ama sağlık konusu ayrı bir yer işgal ediyor. Her olay sonrası bir müddet konuşuyor ve bir süre sonra unutuyoruz. Gözümüzü kapatıp şöyle bir düşünelim. Kaç oldu sevdiğimiz, birlikte yaşadığımız, birlikte ağlayıp birlikte güldüğümüz ve adada yaşadığımız için derdine şifa bulamayarak yitirdiğimiz.

Artı yeter demenin zamanı gelmedi mi? Kim yetkiliyse, kimin yapması gerekiyorsa ve de ne yapması gerekiyorsa yapsın artık. BİZ ARTIK BAŞKA BİR SEVDİĞİMİZİ, BAŞKA BİR İSMAİL BULMUŞ’U BU SEBEPTEN KAYBETMEK İSTEMİYORUZ.

Total Page Visits: 492 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: