Güncel

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR

Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ

ISTANBUL CONVENTION

Gökçeada CHP bugün pazaryerinde pandemi kurallarına uygun olarak “İstanbul Sözleşmesi, Doğrusu Nedir” isimli broşür dağıtımı yaparak bir kez daha bu sözleşmenin kadınlarımız için önemine vurgu yaptı.

Τηρουμένων των μέτρων κοινωνικής απόστασης ομάδα του CHP Ίμβρου σε συγκέντρωση της στο χώρο της λαϊκής αγοράς αποφάσισε να υπενθύμιση τη σημαντικότητα της Σύμβασης της Κωνσταντινούπολης, μοιράζοντας ενημερωτικά φυλλάδια.

Following the social distance measures, a group of CHP Imvros gathered at the farmers market, took action and recall the importance of the Istanbul Convention by handing out leaflets.

Ülkemizde gündemin çok hızlı değişmesi nedeniyle çok fazla konuşulmayan “tek imza ile sözleşmeden çıkış” konusunun unutulmaması gerektiğini söyleyen Gökçeada CHP’liler bu nedenle bu broşür dağıtımını yaptıklarını belirttiler.

Ακόμα και αν η επικαιρότητα αλλάζει συχνά θέματα, με αποτέλεσμα να μην έχει πάρει τη διάσταση που του άξιζε, το θέμα της ακύρωσης της Σύμβασης της Κωνσταντινούπολης  ‘με μόνο μια υπογραφή’ είναι κάτι που δε πρέπει να αφήσουμε να ξεχαστεί. Για το λόγο αυτό μοιράστηκαν τα φυλλάδια.

Even if the news agenda changes frequently the issue of the cancellation of the Istanbul Convention ‘with only one signature’ is something that should not be forgotten. Hiding it behind various news does not gives the dimension it deserved, thus the leaflets were distributed.

CHP kadın Kolları tarafından hazırlanan broşür “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır Çünkü” başlığı ile sözleşmenin kadınlar için önemini vurgularken, diğer bir sayfada da sözleşme için yapılan karalama kampanyasını ele alarak söylenen yanlışları ve doğruları madde madde detaylandırıyor.

Με τα φυλλάδια δημιουργίας των γυναικών του κόμματος, όχι μόνο έγινε ενημέρωση για τη σημαντικότητα των παραγράφων του αλλά ταυτόχρονα αποσαφηνίστηκαν λεπτομερώς οι όποιες συκοφαντίες.

With the leaflets created by the women of the party, not only was the importance of its paragraphs informed but at the same time any slanders were clarified in detail.

Gökçeada CHP İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK başta olmak üzere yönetim kurulundan ve kadın kollarından katılımlar ile Gökçeada Pazarına gelen CHP’liler ellerindeki broşürleri pandemi kurallarına uygun olarak Pazar esnafına ve pazara alışveriş yapmaya gelen vatandaşlara tek tek dağıttı.

Tα φυλλάδια μοιραστήκανε με τη βοήθεια εθελοντών συμπεριλαμβανομένου και του προέδρου του πολιτικού γραφείου του CHP στην Ίμβρο İsmail ÖZTÜRK στους εργαζόμενους πίσω απο τους πάγκους της λαϊκής καθώς και στους πολίτες.

The leaflets were distributed with the help of volunteers, including the president of the CHP’s political office in Imroz, İsmail ÖZTÜRK, to the workers behind the market’s benches as well as to the citizens.

Broşürleri alan vatandaşların (özellikle kadınlar) sayfaları uzun uzun incelemeleri dikkat çekti.

Όσοι έλαβαν τα φυλλάδια, ιδιαιτέρως οι γυναίκες, διάβασαν προσεκτικά όσα αναφέρονταν και ενημερώθηκαν.

Those who received the leaflets, especially the women, read carefully what was mentioned and were informed.

Dağıtım sonrası küçük bir açıklama yapan CHP’liler, parti olarak her zaman kadınlarımızın yanında olduklarını belirterek CHP iktidarında kadınlarımızın daha da özgürleşeceğini belirttiler.

Σε μια μικρή προφορική ανακοίνωση από τα μέλη του πολιτικού γραφείου του CHP Ιμβρου, δήλωσαν πως θα βρίσκονται πάντα κοντά στα δικαιώματα των γυναικών και θα αγωνίζονται για ακόμα περισσότερες ελευθερίες.

In a small statement from members of the political office of the CHP Imroz, they stated that they will always be close to women’s rights and they fight for even more freedoms.

BAŞTA ÜLKEMİZİN KADINLARI OLMAK ÜZERE TÜM DÜNYA KADINLARININ DAHA ÖZGÜR YAŞAYACAĞI GELECEK GÜNLER DİLEĞİYLE…

Ευχόμαστε οι γυναίκες να ζουν με περισσότερες ελευθερίες παντού στον κόσμο.

We wish women to live with more freedom everywhere in the world.

Total Page Visits: 476 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: