İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 101 NCİ YILI

101 yıl önce TBMM tarafından seçilerek kabul edilen VATAN Şairimiz M. Akif ERSOY’un yazdığı “İstiklal Marşı”mızın yıldönümünde GAAL (Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi) öğrencileri duygu dolu bir gösteri düzenledi.

Pandemi nedeniyle hazırlıklar için kısıtlı bir zaman kullanılarak hazırlanan gösteri, 12 Mart günü hafta sonuna denk geldiği için bugün (14 Mart) gerçekleştirildi.

Protokolün yerini alması ile birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan etkinlikte GAAL Müdürü Tolga SARIAKÇALI açılış konuşmasını gerçekleştirerek sahneyi öğrencilere bıraktı.

Duygu dolu güzel bir şiirle başlayan gösteri, anlamlı bir oratoryo, 101 yıl önce yaşananları anlatan kısa bir tiyatro ve son olarak İstiklal marşımızın tamamının bir öğrenci tarafından seslendirmesi ile tamamlandı.

Öğrencilerimizin performansını videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Gösteri sonrası İstiklal marşı okuma yarışmasında birinci olan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ödülleri Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Belediye Başkanvekili Hikmet İnciser ÇELİK ve Belediye Meclis Üyesi A. Mahir UYGUN tarafından takdim edildi.

Bu güzel gösteriyi hazırlayarak bizlere 101 yıl önce yaşanları anımsatan başta GAAL öğrencileri olmak üzere emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne SONSUZ TEŞEKKÜRLER..

ALLAH MİLLETİMİZİ BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZMAK ZORUNDA BIRAKMASIN..

Total Page Visits: 285 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: