Güncel

KADIN VE ZEYTİN

Gökçeada Kadın Dayanışması 2021 ve 2022 yılında cinayete kurban verilen kadınların isimlerini bir genelge ile darağacına çıkarılan zeytin ağacına asarak “Kadın ve Zeytin”e yapılan ortak kaderi protesto etti.

Gökçeada Kadın Dayanışması adı altında bir araya gelen Gökçeadalı kadınlar bugün gerçekleştirdikleri etkinlik ile İstanbul Sözleşmesinin iptali ile kaderlerine terk edilen kadınlar ile bir genelge ile kaderine terk edilen zeytin ağaçlarına sahip çıktılar.

2021 ve 2022 yıllarında katledilen kadınların isimlerinin yazılı olduğu bezleri bir zeytin ağacına asarak, korunmadığı için katledilen kadınları ölümsüzleştirdi (Zeytin ağacının ölümsüzlüğüne atıf yaparak) Gökçeadalı kadınlar.

Yapılan etkinlik görüntüleri ile Gökçeadalı kadınların açıklamasını ve 8 Mart’ta yapılacak etkinliğe daveti videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Korumamız gerekirken katletmeye çalıştığımız ya da katledilmesine göz yumduğumuz değerlerimiz (Kadınlarımız ve Zeytin Ağaçlarımız) için anlamlı bir etkinlik düzenleyen “GÖKÇEADA KADIN DAYANIŞMASI”NI KUTLUYOR VE YARIN YAPILACAK ETKİNLİKTE GÜZELLEŞECEK KADINLARIMIZIN DAVETİNE TÜM GÖKÇEADALI KADINLARIN KATILMASINI UMUYORUZ.

Total Page Visits: 573 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: