GüncelYazarlar

 KANAL İSTANBUL EN BÜYÜK VURGUN OLACAKTI !

Tamı tamına 11 yıldır AKP, Kanal İstanbul’u yapacağını anlatıp durdu. Büyük bir arsa rantına girişti. Yurtiçi ve yurtdışı pazarlamaları ile Kanal İstanbul boyunca yeni bir şehir kurulacağını lanse etti. Tarım arazileri kapanın elinde kaldı, çünkü çok tatlı rantlar elde edeceklerdi. Ama olmadı, olmayacak. O bölgede yatırım yapanlara bir an önce çiftçilik yapmayı öğrenmelerini ancak önerebiliriz.
           

Kanal İstanbul ve çevresinde 130 bin tapu sahibinin olması azımsanmayacak bir tarım arazisinin varlığını göstermektedir. Atıl kalması ülkemizin kaybı olacaktır. Yaşadığımız bu gıda krizinde ekilip biçilmeleri en azından İstanbul ve çevresi için faydalı olacaktır. Böylece doğayı katledecek Kanal İstanbul projesinden vazgeçilmesi hayırlara vesile olacaktır.
           

Kanal İstanbul’dan geri adım atılması, AKP’ye inanıp gözü kapalı yatırım yapanları çok çok üzmüştür. Şimdi tapu sahipleri AKP yöneticilerine ulaşmaya çalışmaları nafile, siyasi iktidarın içinde bulunduğumuz bu sıcak günlerde uğraşacağı çok daha önemli işleri vardır. Yaklaşmakta olan seçimler gibi.
           

AKP hükümeti 2011 yılından bu yana bir yalan, olmayacak hayata geçmesi stratejik olarak da mümkün olmayan hayal projenin peşinde ülkenin enerjisini boş yere heba etmiştir. Sanayiye, üretime, tarıma aktarılması gereken milyarlarca liralık finansman kaynağı, Kanal İstanbul arsalarına boş yere yatırılmış oldu.
           

Kanal İstanbul 140 milyon metrekare araziyi etkiliyor. İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü proje ile ilgili imar kanunu 18 uygulamasını 5 ay önce askıya almış bulunuyor. Ancak yeni tapular maliklere verilmiyor. Büyük bir oyun çevrildiği belirtiliyor. Binlerce tapu sahibi 18 uygulamasının iptali için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na baş vurdu. Bunların hepsi de reddedildi. Ne diyelim, Kanal İstanbul yatırımcıları bile bile lades dediler. Ama ülkemiz için hayırlısı oldu diyelim.
           

Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim”

409060cookie-check KANAL İSTANBUL EN BÜYÜK VURGUN OLACAKTI !
Total Page Visits: 852 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir