GüncelYazarlar

KAYDA GEÇSİN, KORKMUYORUZ

Yazıma Thomas Hood’un bir şiirinden alıntı yaparak başlamak istiyorum.

”Umutlarımız korkularımızı gizledi;             

Korkularımız, umutlarımız gizlendi             

Öldüğünü düşündük uyuduğunda             

Ve uyuduğunu, öldüğünde…           

13 Kasım günü İstanbul-İstiklal Caddesinde saat 16.20’de meydana gelen bombalı saldırıda, 4’ü olay yerinde olmak üzere toplam 6 kişi hayatını kaybetmiş, 81 kişi yaralanmıştı. Saldırıda kullanılan patlayıcının TNT olduğu belirtilmişti. Olayı lanetliyorum, kayda geçsin korkmuyoruz. Yaşama sevincimizi yok etmek istiyorlar, terörün insanlığa ihanet edenlerin kullandığı bir yöntem olduğunun farkındayız. Lanet olsun demek de yeterli değildir! Meydana gelen olayda ”Kimin/Kimlerin parmağı” olduğu net olarak açıklanmalıdır. Faili bulmak yeterli değildir! Olayı planlayanlar da ortaya tüm çıplaklığıyla ortaya çıkarılmalıdır.
           

7 Haziran- 1 Kasım 2015 tarihleri arasında bu ülkede yaşanan katliamları unutmadık. Çıkarılan kaostan  kimlerin faydalandığını iyi irdelemeliyiz. Ülkemiz hafızası hiçbir zaman unutmaz ve unutmayacaktır. Ben barış insanıyım demek bugünler için daha da önem kazanmaktadır. İstiklal Caddesinde öldürmeye hızla koşanlar, hangi dünyada yaşıyorsunuz kimsiniz siz diye hep soracağız ve biliyoruz ki gerçeklerin bir gün mutlaka ortaya çıkması gibi bir huyu vardır. 
           

Zulme, zalime, gerçekleri saklamak isteyenlere karşı çıkabilmek tarihin ve insanlığın bizlere yüklediği bir sorumluluktur. Unutmayalım, gerçeklerin ortaya çıkmasının peşini hiçbir zaman bırakmayalım. Yaşanan bu vahşi katliamın, 2023 yılında yapılacak tarihi önemdeki seçimlerden, iç siyasi iktidar odaklarının kirli kapışmasından ayrı düşünemeyiz. Resmin gösterilmek istenen tarafına bakmamız yetmez. Görünmeyen tarafını da görebilmemiz, analiz etmemiz kaçınılmaz olarak gerekmektedir. O zaman bu katliamın kimin adına yapıldığının cevabına ulaşabiliriz. Bizlerden saklanmak istenen gerçeklere odaklanmamız, gerçeklerin ortaya çıkmasını da sağlayacaktır.  
           

SORUNLAR ORTAKTIR, FAKAT TAVIR FARK YARATIR.
           

Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim”

Total Page Visits: 715 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir