Güncel

KOMŞU BAKAN YARDIMCISINI ADAMIZDA BARTHOLOMEO AĞIRLIYOR

Pazar akşamı çok sevdiği ve doğup büyüdüğü yer olan adamızı ziyaret eden Fener Rum Patriği BARTHOLOMEO, Pazartesi günü adamızı ziyaret için gelen Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Andreas KATSANİOTİS ve Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Georgia SOULTANOPOULOU birlikte Gökçeada mesaisini sürdürüyor.

Pazar akşamı adamıza ayak bastıktan sonra Pazartesi günü öğleden önce Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’i ziyaret eden BARTHOLOMEO, akşam saat 17:30 da konuk bakan yardımcısı ve başkonsolos’un da katılımıyla Dereköy’de düzenlenen ayine katıldı.

Bu sabah olumsuz hava koşullarına rağmen Şirinköy’ün yamacında bulunan ve yıllarca (50 yıldan fazla) kapalı kaldıktan sonra geçtiğimiz yıl yapılan tadilat ile tekrar faaliyete geçen manastırda bir ayin düzenlendi.

Birçok aracın çıkmakta zorlandığı manastırda düzenlenen ayine ulusal basında yoğun ilgi gösterdi.

Adamıza olan sevgisini ve ilgisini yakından bildiğimiz BARTHOLOMEO ve konuk Bakan Yardımcısı Andreas KATSANİOTİS ile Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Georgia SOULTANOPOULOU’ya HOŞ GELDİNİZ ve tüm farklılıklarımıza rağmen kardeşçe yaşadığımız adamıza değer kattınız diyoruz.

Total Page Visits: 666 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir