GüncelYazarlar

KRAL ÇIPLAK VE ŞEHİDİN HELVASI

BirGün gazetesinde, köşesinde ki makalesinde Melih Pekdemir’in yazdığı gibi, son günlerde meydana gelen gelişmeleri şehit annesi tek cümle ile izah etmişdir. Bana göre de tesbiti çok doğrudur. Ne demiş şehit annemiz ”ŞEHİDİN HELVASI SİZİN OCAKTA KAVRULMADIĞI SÜRECE, SİZE HEP TATLI GELECEK.” Suudi Kralına Sevda Tepesi tahsis ediliyor, milletin çocuklarına Şehitler Tepesi! vadediliyor. Ne güzel değil mi?

Göz göre göre gelen bu can kayıpları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kolay kolay affedilemez. Gelişmiş ülkelerde bu tür olaylar olsa, sorumluların istifalarını kaçınılmaz olarak görürdük. Peki bizim ülkemiz de bu facianın bir siyasi sorumlusu yok mu?         

Adamızda yapılanlara baktığımızda ise, kılınan gıyabi cenazeler, okutulan mevlitler, yapılan sessiz yürüyüşler. Ateş düştüğü yeri yaktı beyler, beyefendiler, saygın kişiler, sade vatandaşlar. Hala BARIŞ istemek bu kadar mı zor.         

Şehit analarımıza ve milletimize diyecek bir şeyiniz yok mu? Yoksa hala Süleyman Demirel’in dediği yerde miyiz. Yollar yürümekle aşınmaz.         

TBMM olarak verilen tezkereye baktığımızda terörle mücadele ve göçün engellenmesi  olduğunu görüyoruz. Savaş izni yoktur. Savaş izni ancak TBMM yetkisindedir. Bu yetkiyi TBMM dışında kullanmak ise anayasaya aykırıdır.         

Bu gerçekleri de unutmayalım, barıştan vazgeçmeyelim. ”KRAL ÇIPLAK” diye hep birlikte haykıralım.

Total Page Visits: 1206 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir