KUTLAMALAR BAŞLADI

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yılı kutlamaları tüm ülkemizde olduğu gibi Gökçeada’da da bugün başladı.

Saat 13:00 de Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlama etkinlikleri, saat 15: de açılışı yapılan “Ebru Sergisi” ve CHP’lilerin yemekte bir araya gelmeleri ile devam etti.

Bugün yapılan çelenk sunumu için alana gelen Gökçeadalılar, Gökçeada ADD Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Atatürk’ün Az Bilinen Fotoğrafları”ndan oluşan sergiyi görünce hem şaşırdılar hem de mutlu oldular. Rüzgarlı hava nedeniyle dar bir alanda açılan sergi, Atatürk’ü seven cumhuriyet sevdalı tüm Gökçeadalıların beğenisini kazandı.

Tören için alana gelen Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, tören öncesi sergiyi gezerek memnuniyetini belirtti.

ÇELENK SUNUMU

 Saatin 13:00 olmasıyla başlayan törende Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN Gökçeada Kaymakamlığı çelengini, Dnz. Yrb. Selim KAHVECİ Garnizon Komutanlığı çelengini ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN Belediye Başkanlığı çelengini Atatürk Anıtına sunarak en büyük bayramımızı başlattılar.

Çelenk sunumu sonrası protokolde yerini alan Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Garnizon Komutanı Dnz. Yrb. Selim KAHVECİ. Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ve Cumhuriyet Savcısı İsmail DİLEKÇİ ile birlikte Gökçeadalılar saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşımızı okudular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunuş görüntülerini videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER.

Kutlama etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ilk törenin resmi olarak sona ermesinden hemen sonra ADD Gökçeada Şubesi, CHP Gökçeada İlçe Başkanlığı ve DEVA Gökçeada İlçe Başkanlığı da çelenklerini sundular.

Tören sonrası yapılan çelenk sunumları ve bayramın coşkusunu biraz daha yaşamak için alandan ayrılmayan kalabalığa bir konuşma yapan CHP Gökçeada İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK sözlerini alkışlar arasında YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ diyerek bitirdi. Konuşmayı videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER.

EBRU SERGİSİ

En büyük bayram için ilk törenden sonra sıra yetenekli çocuklarımızın yaptıkları ebrulardan oluşan sergiye gelmişti.

Gökçeada İlçe Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen sergiye saat 15:00 de Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Belediye Başkanı ünal ÇETİN ve Cumhuriyet Savcısı İsmail DİLEKÇİ birlikte geldi.

Sergiyi gezen ve eserler hakkında tek tek bilgi alan konuklar, eser sahibi çocuklarımız ile de ayrı ayrı ilgilenerek sohbet ettiler.

Bayram coşkularını, ürettikleri eserlerin beğenilmesi ile daha da artıran çocuklarımız konuklara teşekkür etmeyi unutmadılar. Sergiyi ADD Gökçeada Şube Başkanı Mustafa SATAR’da gezdi.

CHP’LİLER YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

En büyük bayramımızın coşkusunu yaşamak ve bayramlaşmak için gün boyu ilçe binasını ziyaret eden CHP’li Gökçeadalılar akşam yemeklerini birlikte yemek için Değirmentepe’de bir araya geldiler.

Yemek boyunca Atatürk ve Cumhuriyetimizin konuşulduğu etkinlikte şiirler okundu ve şarkılar söylendi.

Bayram coşkusunun yaşanmaya başlandığı ilk günde Gökçeada’nın Sesi olarak ulaşabildiğimiz etkinlikler bunlar. Biliyoruz ki ulaşamadığımız bir çok coşku görüntüleri de var.

Yarın devam edecek etkinlikler ile “En Büyük Bayram”ın coşkusu tavan yapacak. Biz de yetişebildiğimiz ölçüde siz değerli okuyucularımıza bunları ulaştırabilmek için hazır olacağız.

DEVAM EDECEK ETKİNLİKLERDE BİRLİKTE OLMAK TEMENNİSİ İLE EN BÜYÜK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

Total Page Visits: 331 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: