Güncel

MAKBULE ÇEVİK DERSLİĞİ AÇILDI

Gökçeada MTAL bünyesinde Anasınıfı olarak faaliyet gösterecek “Makbule ÇEVİK Dersliği”nin açılışı bugün gerçekleşti.

Pandemi nedeniyle sınırlı sayıda davetli ile gerçekleşen açılışta, dersliğe ismini veren “İSTEK 1915 Çanakkale Okulları” kurucusu Makbule ÇEVİK ile “İSTEK 1915 Çanakkale Okulları” Kampüs Müdürü Uğur KOYUNCU hazır bulundu.

Açılış töreni için her şey hazırlanmış ve davetliler beklenmeye başlanmıştı. Gelen davetliler tek tek yerlerini alırken ana sınıfına kayıt yaptıran miniklerimiz çevrelerinde yaşanan telaşı anlamaya çalışarak izliyorlardı.

Miniklerin meraklı bekleyişleri Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in salona girmesi ile son buldu. Her miniğimiz için bir oyuncak hediyesi ile salona giren Ünal Başkan salonda bulunanlar ile selamlaştıktan sonra miniklere hediyelerini verdi.

Gökçeada MTAL Öğretmenlerinden Cansu SOLMAZIŞIK kürsüye geçerek etkinliği başlattı. Saygı duruşu ve istiklal Marşı ile başlayan açılış etkinlikte, “İSTEK 1915 Çanakkale Okulları” kurucusu Makbule ÇEVİK ile Gökçeada Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU konuşmalarını gerçekleştirdikten sonra kurdele kesilerek açılış gerçekleşti.

Kurdele kesimini “İSTEK 1915 Çanakkale Okulları” kurucusu Makbule ÇEVİK, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ve Gökçeada- Bozcaada Metropoliti Kyrillos SYKİS birlikte yaptılar.

Yapılan konuşmaları da içeren açılış görüntülerini videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Açılış tamamlanıp davetliler ikramlıklar ile buluşunca bizde fırsatı değerlendirerek “İSTEK 1915 Çanakkale Okulları” yetkililerine sorduk. “Neden Gökçeada’da açılan bir anasınıfına destek oldunuz?”

Yetkililer ile gerçekleşen sohbette sorumuza yanıtları detaylı olarak aldık. Açılması planlanan ana sınıfının desteğe ihtiyacı olduğu bilgisini alınca destek olmamız gerektiğini düşündük. Çünkü biz “İSTEK 1915 Çanakkale Okulları” olarak kurucumuz Emekli Anaokulu Öğretmeni Makbule ÇEVİK ile birlikte “Her Çocuk Özeldir” mottosu ile yola çıkıp kuruluşundan bu yana; Atatürkçü vizyonu ve fark yaratan programlarıyla eğitimin öncüsü olan ve çocuklarımızın hangi yaşta olursa olsun eğitimde fırsat eşitliği yaşayabilmeleri adına daha önce yaptıklarımız gibi Gökçeada’ya da anlamlı bir dokunuş yapmalıydık. Bu dokunuşu yaptık, çünkü biz ülkemizin dört bir yanında eğitime destek vermeye İSTEK’liyiz!

MİNİKLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAYACAK ANA SINIFININ AÇILMASINA KATKI SUNAN VE EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER..

Total Page Visits: 700 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: