MİNİKLER ÇİFTLİK ZİYARETİNDE

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencileri hayatı yaşayarak öğrenmeye devam ediyor. Minikler “Ali Babanın Çiftliği” şarkısı eşliğinde Hıdır Amcalarının çiftliğinde (ELTA ADA) hem gezdiler hem de hayvanları ve yapılan işleri yakından tanıdılar.

Yaşları 3-4-5. Küçücükler daha ama yaşamı yerinde tanımak için öğretmenleri ile birlikte bir çiftlikte yapılan işleri gözlemleyip hayvanları beslediler.

Kimlerden bahsettiğimizi tahminden öte biliyorsunuz artık. EVET GÖKÇEADA BURHANETTİN KURT ANAOKULU öğrencileri ve öğretmenlerinden. Bugün yine okulun dışına çıktı minikler yaşamı yakından tanımak için. Hıdır Amcalarının (Hıdır OKTAY) çiftliği ELTA ADA’yı ziyaret ettiler.

Yetişebildiğimiz kadar görüntüledik minikleri. Çiftliğin İşletme Müdürü İlçin AYAN karşıladı minikleri çiftlik girişinde. tek tek gezdirdi kafileyi İlçin Hanım. Buzağılar, İnekler, keçiler yakından görüldü ve beslendi miniklerin elleri ile. İlçin Hanım ve çiftlik görevlileri çocukların meraklarını gidermek için çok çaba harcadılar ama tüm çocukları da memnun ettiler.

Hayvanların beslenmesi için yapılan “Ot Turşusu”nun önünde hatıra pozu

Minikler çiftlik içindeki geniş alanda gezinmekten çok yorulsalar da mutluydular hayvanlara yakın olmaktan. Minikler mutluluklarını gezi sonrası tanışma fırsatı buldukları Hıdır Amcalarına (Hıdır OKTAY) şarkı söyleyerek ifade ettiler. Miniklerin söylediği şarkıda “Ali Babanın Çiftliği” sözleri “Hıdır Amcanın Çiftliği” olarak değişince mutluluk paylaşılarak çoğaldı.

GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMLERİ İÇİN EMEK VEREN VE BU EMEKLERE DESTEK OLAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR..

Total Page Visits: 488 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: