Güncel

MİNİKLER KEP ATTI

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencileri (82 öğrenci) Anaokulunu bitirerek ilkokula başlamaya hak kazandılar. Bu gerçeği eğitim hayatlarında ki ilk kep atışlarını gerçekleştirdikleri törenle ilan ettiler.

Mezuniyet töreninde mezun olan minikleri diğer arkadaşları yalnız bırakmadı. Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulunun tüm öğrencileri aralarına GMTAL Anasınıfı öğrencilerini de alarak düzenlenen göz alıcı törenle mezun öğrencileri uğurladılar.

200’e yakın öğrencinin katıldığı gösteri Öğretmen Emire ERENER’in sunumu ile başladı.

Gökçeada Belediye Başkan Vekili Ercan İPEK’in de katıldığı törende tüm katılımcılar saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşımızı söylediler.

9 yıl önce adamızda görev yapmaya başlayan Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu Müdiresi Duygu TOHUMCU (ilk öğrencileri lise yaşamına başlıyor) yaptığı konuşma ile miniklere gelecek yaşamlarında başarı dilerken velilere de önemli mesajlar vererek okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.

Sınıf sınıf sahne alan miniklere öğretmenleri yardımcı olurken Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu Müdür Yardımcısı Kamil SAYAN bilgisayar başında DJ performansı ile destek vererek müzik yayınını kontrol etti.

Sınıf sınıf sahne alan minikler izleyicilerin yanı sıra kalabalık bir basın ordusu (onlarca telefon çekim için kameralarını açarak sahne önünde görüntü aldı) karşısında performanslarını sergiledi. Sıra mezunların belgelerini almak için sahne almalarına gelince izleyenlerin çoğu sahne önünde görüntü alabilmek için hazır duruma geçti.

Belgeler dağıtılıp sıra kep atmaya gelince heyecanda doruğa çıktı. Hep birlikte geri sayım yapılmış ve kepler havaya fırlatılmıştı. Mezun minikler sahneden inmeden veliler sahneye çağrılarak hep bir ağızdan söylenen Onuncu Yıl Marşı coşkuya tavan yaptırdı.

Miniklerimizin eğitim hayatına başlamalarına ve verdikleri ilk bilgilerle onları yaşama hazırlayan tüm anaokulu öğretmenlerimize, okul idarecilerine ve çalışanlarına emekleri için TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Velilerin aldığı yüzlerce, binlerce görüntüye bizde (Gökçeada’nın Sesi olarak) 331 fotoğraf ile destek olmaya çalıştık. Arzu edenler fotoğrafları haber sonunda ki galeriden görebilir ve alabilir.

Total Page Visits: 708 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: