Güncel

MİNİKLER POLİS GÜNÜNÜ UNUTMADI

10 Nisan 1845 yılında kurulan polis teşkilatı Pazar günü (10.04.2022) 177. Yılını kutlayacak.

Okulların ara tatile girmesi nedeniyle “Polis Günü”nü zamanında kutlayamayacağını öngören Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencileri polislerimizin gününü 2 gün önceden kutlamaya karar verdiler.

Kararı haber alan adamızda görev yapan polislerimiz de bu jeste kayıtsız kalmayınca çok güzel görüntülere tanıklık ettik.

08.04.2022 tarihinde minikler tarafından ziyaret edileceğini haber alan Gökçeada Emniyet Amirliği 1 gün önce (07.04.2022) okul ziyareti yaparak minikleri meslekleri hakkında bilgilendirdi.

Bu ziyaret minikleri hem heyecanlandırdı hem de merak ettiklerini sorarak öğrenme fırsatı sundu. Telsiz ile haberleşmeden siren çalmaya kadar her konuda minikler sorularının yanıtlarını uygulamalı olarak aldılar. (siren sesleri ada genelinde farklı yorumlara yol açsa da)

Bir gün önce yapılan bilgilendirmenin heyecanı ile hazırlanan minikler (özellikle kendi yaptıkları polis şapkaları ile) erken saatte yola çıkarak Gökçeada Emniyet Amirliğine geldiler.

Gökçeada Emniyet Amirliğinde minikleri Emniyet Amirimiz başta olmak üzere görevli polislerimiz karşıladı.

Polislerimiz günlerini kutlamaya gelen minikler ile bir arada olmaktan çok mutlu olarak hepsi ile tek tek ilgilendi. Miniklerimize her oda ayrı ayrı gezdirilerek ne yapıldığı, nasıl yapıldığı ve neden yapıldığı anlatıldı.

Odalarda yapılan bilgilendirme sonrası Emniyet Amiri Fatih ÇELİK’in odasına giren minikler tüm polislerimiz adına Fatih ÇELİK’e “gününüz kutlu olsun” dileklerini ilettiler.

Ziyaret sonrası çıkışta polislerimizin ikramı olan kek ve meyve sularını Emniyet Amirliği binasının önünde bulunan bahçede afiyetle bitiren minikleri bir sürpriz bekliyordu.

Çok merak ettikleri polis araçlarına bindirilen minikler mutlu bir şekilde okullarına döndüler.

ŞİMDİDEN TÜM POLİSLERİMİZİN TEŞKİLATLARININ KURULUŞUNUN 177. YILINI KUTLARIZ.

Total Page Visits: 594 - Today Page Visits: 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir