EğitimGüncel

MİNİKLER YAŞAYARAK ÖĞRENİYOR

Her gün farklı bir etkinliğe imza atarak öğrenmeyi sınıflarda değil yaşamın içinde gerçekleştiren Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencileri bu gün de Gökçeada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gastronomi Atölyesinde pizza yaptılar.

Bir gün önce bir sınıfın “İmroz Müzik”i ziyaret ederek enstrümanları yakından tanırken diğer bir sınıfın Gestaş gemilerinden birini ziyaret ederek detaylı bilgi alması yeterli olmamış olacak ki, bu günde 5 yaş grubu minikler Gökçeada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gastronomi Atölyesinde pizza yaptılar.

Gökçeada Mesleki ve Teknik Lisesinin geçtiğimiz günlerde öğretmen arkadaşlar için başlayan ama yoğun talep olması nedeniyle dışarı da açılan öğle yemeği programına devam eden Gastronomi Bölümünü ziyaret eden 5 yaş grubu miniklerimiz yaptıkları pizzalar bir yana beceri ve çalışkanlıkları ile alkış aldılar.

Öğleden önce ve öğleden sonra 2 grup olarak gerçekleşen ziyaret ile minikler doya doya oyun oynar gibi pizzaları hazırladılar. Hazırladıkları pizzalar pişince de afiyetle yediler. Kendileri pizzaya doydukları gibi öğretmenleri ve Gökçeada’nın Sesi’ni temsilen biz de miniklerin pizzalarını tattık. Dikkatimiz sayesinde parmaklarımız yerinde kalsa da, bazı parmaklarımızda diş izleri mevcut.

2 okulumuzun birlikte gerçekleştirdiği etkinlik ile miniklerimizin yaşayarak öğrenmesi konusunda farkındalık yaratan okul idarecilerini ve öğretmenlerini sadece kutlamak değil, çocuklarımız için verdikleri emeğe saygı duymak ve destek olmak gerektiğinin altını çizmek gerek.

TEŞEKKÜRLER İDARECİ VE ÖĞRETMEN ARKADAŞLAR, İYİ Kİ VARSINIZ…

Total Page Visits: 962 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir