MİNİKLER YOL YAPIYOR

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencilerinden bir grup öğretmenleri ile birlikte adamızda yol yapım işini gerçekleştiren “Hasyol İnşaat” firmasının yol çalışmasına katıldılar.

Eğitimin sadece okulda öğretmen ile birlikte olmak olmadığını her fırsatta dile getiren ve gerçekleştirdiği etkinlikler ile de bunu adamıza yaşatan Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu bugün gerçekleştirdiği etkinlik ile bunu bir kez daha gösterdi.

Haberimizdeki görsellere dikkatle baktığınızda sizlerde fark edeceksiniz anlatmaya çalıştığımız öğrenme şeklini. 4 yaşında ki miniklerimizin bugün yaşadıklarının ve öğrendiklerinin (öğrenilenleri sadece bilgi anlamında değil, yaşamı tanıma anlamında da algılamaya çalışmanızı öneriyoruz) gelecek yaşamlarında nasıl kazanıma dönüşeceğini bir fark edebilsek toplum olarak anlarız bu etkinliğin farkını.

Adamız yollarının yapımını üstlenen Hasyol İnşaat firmasının davetlisi olarak yol yapım alanına giden minikler burada iş makinelerini gördüler, çalışmasını izlediler hatta kullandılar. Şantiye Şefi Hüseyin ASAN başta olmak üzere firma çalışanları miniklere bir şeyler gösterebilmek ve öğretebilmek için miniklerin etrafında pervane oldular.

Sakın hiç kimse çalışmalar aksatılmış demesin. 1 saat kadar süren ziyaret ile geleceğimiz miniklere kazandırılan (dolayısıyla ülkemiz geleceğine kazandırılan) bilgi ve donanım günler, haftalar boyu uğraşılsa sınıflarda kazandırılamaz.

Yaptıkları etkinlikler ile her zaman örnek olmaya devam eden GÖKÇEADA BURHANETTİN KURT ANAOKULU idareci ve öğretmenleri ile örnek daveti ile miniklerimizi konuk eden HASYOL İNŞAAT çalışanlarına SONSUZ TEŞEKKÜR..