Güncel

MİNİKLERİN GUBY ÇIKARTMASI

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencisi miniklerimiz (Sabah grubunda bulunan 65 öğrenci) GUBY (Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu) davetlisi olarak bugün eğitimlerini kurabiye yaparak gerçekleştirdi.

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulunun yıllardır sürdürdükleri meslekleri yerinde görerek tanıma uygulaması kapsamında GUBY Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mutfağını ziyaret ederek 2 nci ve 3 üncü sınıfta öğrenim gören 24 öğrenci ile birlikte kurabiye yapımını gördü ve uygulama sonunda bu konudaki yeteneklerini gösterdi.

Etkinlik için heyecanla okullarına gelen minikler servisleri ile GUBY binasına gelen minikleri GUBY Müdür Yardımcısı ve Öğretim Görevlisi Özkan YAZAR ile birlikte GUBY Sekreteri Medet YILDIRIM, Öğretim Görevlisi Ufuk ATEŞ ve mutfakta miniklere yardımcı olacak 24 öğrenci (GUBY Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 2 nci ve 3 üncü sınıf öğrencileri) karşıladı.

Coşku ve merakla okula giren minikler önce mutfakta kısa bir inceleme yapıp abla ve ağabeylerinden meslek ile ilgili ilk temel bilgilerini aldılar.

İlk temel bilgileri aldıktan sonra kendileri için hazırlanan masalarda abla ve ağabeyleri tarafından yapılan kurabiyeleri meyve suları ile birlikte tattılar. Tattıkları kurabiyeler için yorumlarını sorduğumuz minikler çok beğendiklerini söyleyip Özkan YAZAR ağabeylerine teşekkürlerini iletirken az sonra yapacakları kendi kurabiyelerin daha güzel olacağını belirtmeyi ihmal etmediler.

Bu iddialı söyleme ilk duyduğunda bıyık altından gülen Özkan YAZAR hocamız kurabiyeler piştikten sonra miniklerin yaratıcı şekillerine hayran hayran bakarken iddianın boş olmadığını farketti.

Hazırlanan tepsiler fırınlara bırakıldıktan sonra (pişmesi beklenirken) yaşananlar GUBY binasında festivalmi var dedirtti. Müzik eşliğinde dans eden miniklere GUBY Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri de katılınca ortaya çıkan enerji ancak bir festival olsaydı bu kadar olur dedirtti.

Zaman geldi, fırın kapağı açıldı ve tepsiler çıkarıldı. Sıcak kurabiyelerin kokusu ortamı sardı. Kurabiyelerin tadını anlatmaya benim kelime haznem anlatmaya yetmiyor.

Etkinlik sonlandırılırken bize kalan kurabiyelerin güzel görüntüleri, harika tadı ve enfes kokuları ile birlikte AFERİN MİNİKLER, emekleriniz ve davetiniz için TEŞEKKÜRLER GUBY Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ demek kaldı…

533310cookie-checkMİNİKLERİN GUBY ÇIKARTMASI
Total Page Visits: 856 - Today Page Visits: 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir