ÇevreGüncel

MİNİKLERİN HAYVAN SEVGİSİ

4 Ekim “Hayvanları Koruma Günü”nde Gökçeada Belediyesi ve Burhanettin Kurt Anaokulu birlikte bir etkinlik düzenleyerek minikler ile can dostlarımızı bir araya getirdi.

Gökçeada Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezinde görevli Veteriner Hekim Kemal TAŞKIN, Sidar AKMUGAN ve Mehmet KAYA bugün öğleden önce ve öğleden sonra 2 kez Burhanettin Kurt Anaokulunu ziyaret ederek minikler ile yanlarında getirdikleri can dostları bir araya getirdiler.

Ziyareti haber alan minikler gün boyu derslerinde hayvan sevgisini işleyen resim ve benzeri hazırlıklar yaptılar. Can dostlar için getirdikleri mamaları da gelen ziyaretçilere teslim ettiler.

İlkinde Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU’nunda bulunduğu ziyaretlerde Veteriner Hekim Kemal TAŞKIN miniklere hayvan davranışları ile ilgili bilgiler aktarıp hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiğini anlattı.

Verilen bilgiler sonrası ziyaretçilerin beraberlerinde gelen hayvanlar çocuklara tek tek sevdirildi. Etkinliğin son bölümünde ziyaretçilerin miniklere sürpriz hediyeleri dağıtıldı.

Veteriner Hekim Kemal TAŞKIN’ın deyimiyle çocuklara hayvan sevgisi küçük yaşlarda verilirse can dostlarımızla biz insanlar arasında ki iletişim ve ilişki çok daha sağlıklı gelişir.

Miniklerimizin hayvanlara olan sevgilerini ve ilgilerini bol bol fotoğraflama olanağı bulduğumuz bu güzel etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese TEŞEKKÜRLER..

DÜNYA SADECE BİZ İNSANLARIN DEĞİL TÜM CANLILARIN OLDUĞUNU HEPİMİZİN ANLADIĞI GÜZEL GÜNLERE…

Total Page Visits: 1237 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir