MUCİT ABLA GÖKÇEADA’DA

Yıllardır il il, ilçe ilçe, okul okul gezerek çocuklara atık malzemelerle deneyler yaparak bilime olan ilgiyi artırmaya çalışan “Mucit Abla” lakaplı Elçin YALÇINELİ Gökçeada’da öğrencilerle birlikte..

Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU ve İlçe Milli Eğitim işbirliği ile adamızdaki ilkokullarda öğrencilerle etkinlik yapan “Mucit Abla” Elçin YALÇINELİ’ni öğrenciler çok sevdi.

Adamızda bulunan ilkokulların hepsini tek dolaşarak atık malzemelerden deneyler yapan ve çocuklara da yaptıran Elçin Hanım “Mucit” lakabını fazlası ile hak ettiğini tüm öğrencilere gösterdi.

Uğurlu, Yeni Bademli ilkokullarından sonra Cumhuriyet İlkokulunda da 2 seans etkinliğini gerçekleştiren “Mucit Abla” öğrencilere bilimin önemini ve istendiğinde bilim sayesinde tüm olanaksızlıkların ortadan kaldırılabileceğini gösterdi.

Etkinliklerde ipleri konuşturan, nefesi ile insanları havaya kaldıran, şişirdiği balonun ağzını açarak havasını kaçırmadan içine kalem koyan ve pet şişeden roket yaparak uçuran Elçin YALÇINELİ yaptıklarının sihirbazlık değil bilimin gerçekleri olduğunu detayları ile açıklayarak öğrencileri büyüledi.

DENEYLERİNİ SİHİRBAZ EDASI İLE SUNMAYIP NEDENLERİ İLE AÇIKLAYAN MUCİT ABLAYA TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ ADINA TEŞEKKÜRLER.

Total Page Visits: 776 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: