”NO PASARAN” GEÇEMEYECEKLER

İspanya’da Faşist General Franco’ya karşı verilen mücadelede antifaşistlerin sloganıydı ”No Pasaran” Türkçesiyle ”Geçemeyecekler” anlamına geliyor.
           

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TRT’de açıkça ”Organize suç örgütleri, gayrinizami harbin en önemli aparatlarından bir tanesidir” dedi. Hukuk tanımayan bu yapılar, devletin diğer kurum ve kuruluşlarını da kirletmiştir.” Tüm erklere sahip olan tek adam rejimi durumu daha da içinden çıkılamaz hale getirdiği görülmektedir.
           

Sedat Peker’in yayınlanan videolarında itham ettiği kişiler AKP iktidarının en makbul muktedirleri olduğunu göz ardı etmemek lazım. Çünkü, adam öldürme – uyuşturucu – kara para -mal varlıklarına çökme – kayıt dışı ekonomi, hep bu muktedirlerin yaptığı işlerdir. Ortaya saçılan iddiaların çok can yakıcı olacağını tüm Türkiye görecektir.
           

Haksız bir şekilde 19 Yıl içinde gittikçe çoğalan pis kokular içinde bu ülkenin vatandaşları yaşamaya mahkum edildi. Ondan sonra ülkede işsizlik almış başını gidiyor. Esnaf kan ağlıyor, çiftçi ürettiği malı değerinde satamıyor. Ve gelen icralarla, kredi borçlarıyla uğraşıp duruyor. Ne acıdır ki  vatandaş ülkemizde hukukun olmadığını görüyor. Kirlenmenin boyutu demokratik hukuk devletinin nitelikleri ile oynanarak uygulanması sürekli olarak engellenmiştir ve hala da devam etmektedir.
            ​

Ortada hak yok, hukuk yok, ahlak yok. Peki ne var gündemde, verilen karşılıklı mesajlar ve tehdit gırla gidiyor. Sedat Peker Süleyman Soylu’ya, Soylu Erdoğan ve Bahçeliye, Erdoğan Meral Akşener’e mesaj yolluyor. Türkiye de ne oluyor diye bakıp duruyor. Yargı da sus pus gelecek işareti bekliyor. Geçmişte Davutoğlu başbakanken Van’da halka ”AKP’ye oy verirseniz, bombalar patlamaz. Beyaz Toroslar dolaşmaz dememiş miydi? Öğreniyoruz ki, Beyaz Toroslar KKTC’nin Uğur Mumcu’su olarak kabul edilen gazeteci Kutlu Adalı öldürülmeden önce de Ada’da dolaştırılmış. 
           

Ama gelinen nokta gösteriyor, zamanında veya erken yapılacak seçimlerde göreceğiz hep birlikte bu halk ”No Pasaran” diyerek, yani ”Geçemeyecekler” tekrar iktidarın koltuğuna. Bu kirlilik başka türlü temizlenemeyecek. Ülkemiz önemli bir dönemece giriyor. AKP ile vedalaşma vakti yaklaşıyor.
           

Esen kalın, memleket güzel… 

Total Page Visits: 166 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: