ÇevreEğitimGüncel

ÖĞRENCİLERİN ELİ TOPRAĞA DEĞDİ, GAAL ÇİÇEK AÇTI

GAAL (Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi) öğrencileri bu gün yaptıkları çalışma ile okul bahçesini rengarenk çiçekler ile donattılar.

Bu yıl hizmete açılan lise kampüs binası okullar arasında paylaşılınca GAAL öğrencilerine düşen yeşil yok denecek kadar az olunca kollar sıvandı.

Durumu fark eden Gökçeada Belediyesi okula atölyesinde yapılan 30 saksıyı hediye etti. Belediyenin bu hediyesi GAAL Okul Aile Birliğini harekete geçirdi. Saksılara dikilecek çiçekler sipariş edildi.

Okul Müdürü Emin DİNÇER ve Okul Aile Birliği Başkanı (Sevimli Muhtarımız) Zeki ÇELİK başta olmak üzere tüm öğretmen ve veliler de bu konuya destek olunca her şeyin hazırlanması zor olmadı.

Saksılar, çiçekler, toprak, gübre derken öğrencilerin sabırsızlıkla bekledikleri gün geldi. Öğrenciler sabırsızdı, çünkü teneffüslerde yeşil görememenin, duvarlar arasında sıkışıp kalmanın stresinden kurtulmak istiyorlardı.

O gün bu gündü ve indiler öğrenciler öğretmenleri ile bahçeye. Okul Müdürü Emin DİNÇER ve Okul Aile Birliği Başkanı Zeki ÇELİK başta olmak üzere hep birlikte toprağa dokunuldu.

Avuçlandı toprak ve çiçek fideleri sunuldu toprağa. “Toprak Ana kendisine dokunanı seveni sever, kendisine bir adım yaklaşana koşar” demiş atalarımız. Bu bilinçle dikildi çiçek fideleri GAAL öğrencileri tarafından.

Öğrenciler mutluydu, gülüyor, eğleniyorlardı. Toprağa dokunmanın yarattığı pozitif enerji kaplamıştı bahçeyi. 300’den fazla çiçek fidesi bir derste dikilmiş, saksılar bahçe içinde yerlerini almıştı.

Okul Müdürü Emin DİNÇER Gökçeada Belediyesi ve Okul Aile Birliğine tekrar tekrar teşekkür ederken, öğrencilerinin mutluluğuna da ortak oluyordu.

Okul bahçesinde ki pozitif enerjiden oluşan mutluluk belgelenmeli idi bir fotoğraf karesi ile. Öyle de oldu. Toplanıldı dikilen çiçeklerin başına ve herkes karede.

Artık GAAL bahçesine yolu düşenler çiçeklerden yayılan pozitif enerjinin etkisi ile bu günü hatırlayıp teşekkür edecek emeği geçenlere.

TOPRAK ANA’NIN GÜCÜ VE DOĞALLIĞIN YAYDIĞI POZİTİF ENERJİ. HARİKASINIZ ÇOCUKLAR…

Total Page Visits: 1105 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir