ÖĞRENME MERAKINA DESTEK İÇİN AÇILAN KAPILAR

Dün yaptığımız haberde miniklerimizin yaşayarak öğrenme merakların da ki coşkudan ve kendilerine destek olmak amacı ile görevlerini yapmanın yanı sıra çırpınan öğretmenlerinden söz etmiştik.

Ayağımızda oluşan araz nedeniyle de katılamadığımız etkinliklerin görsellerini bize ulaştıran öğretmen (etkinliğe katılabilen velilerin desteğiyle) arkadaşların sayesinde güzellikleri sizlerle paylaşmıştık.

Bugün bize ulaşan yüzlerce yeni görsel yeniden düşünmemizi gerektirdi. Gönderilen görselleri tek tek incelerken olaya ne kadar yüzeysel baktığımızı fark ettik. Yüzeysel bakışımız nedeniyle siz değerli okuyucularımızdan ve oluşan güzelliklerde fark edemediğimiz detayları oluşturanlardan özür dileriz.

Bugün bize gönderilen görsellerde Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu Öğrencilerinin İ.Ü Su Bilimleri Fakültesi Gökçeada Deniz Araştırmaları Birimine ait yerleşkeyi ziyaret ettiklerini gördük.

İncelediğimiz görsellerde fark ettiğimiz bir gerçek şu oldu. Görsellerde öğrenme merakı ile dolu miniklerimiz ve sorulan her soruya yanıt vermeye çalışarak çırpınan öğretmenlerimizin yanı sıra yerleşkenin bir bölümünü müze haline getirerek yapılan çalışmaların anlaşılmasını sağlamaya çalışan üniversitede görevli akademisyen ve görevli personeli gerçeği.

Biz sadece miniklerimize odaklanınca gözümüzden kaçan önemli detaylardan biri de görsellerde fazla göremediğimiz (fotoğrafları çeken katılımcı velilerimiz) etkinliğe destek olan velilerimiz.

Görsellere geniş açı ile bakınca görünen gerçek ortaya çıkıyor. ÖĞRENME MERAKI İLE YANAN COŞKULU MİNİKLERİMİZ, MİNİKLERİMİZİN ÖĞRENME MERAKINI EN DOĞRU ŞEKİLGE GİDERMEK İÇİN ÇIRPINAN ÖĞRETMENLERİMİZ, BU ÇIRPINIŞLARA DESTEK OLAN VELİLERİMİZ VE BU ETKİNLİKLERE KAPI AÇARAK DESTEK OLAN KURUMLARIMIZ görsellerin bize aktardığı gerçek.

Etkinlik hakkında fazla cümle kurmayacağım. Paylaştığımız görsellerde kurmaya çalışacağım tüm cümleler fazlasıyla var. Siz değerli okuyucularımızdan tek istirhamım görsellere bakarken geniş açı ile bakmanız. Her görselin oluşmasında verilen emeği fark etmeniz.

BİZE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI SUNAN ETKİNLİĞİ DÜZENLEYİP GÖRSELLERİN BİZE ULAŞMASINDA EMEĞİ OLAN HERKESE AYRI AYRI TEŞEKKÜR..

Total Page Visits: 423 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: