ÖNCE SAĞLIK

Yüz yüze eğitimin başladığı ilk hafta okulları ile tanışan anaokulu öğrencileri ve birinci sınıflar için tüm yapılanlar “Önce Sağlık” kuralı unutulmadan gerçekleştiriliyor.

Pandemi nedeniyle sıkıntıların yaşandığı eğitim yılımızda Gökçeada Milli Eğitim tüm görevlileri ile (İdareci, öğretmen ve diğer çalışanlar) çocuklarımız için seferber olmuş durumda.

Bakanlığın genelgesi doğrultusunda hazırlanan okullar ve okullarına gelmeye başlayan öğrenciler, her biri ile tek tek ilgilenen öğretmenler, köylerden gelecek öğrenciler için özel olarak dezenfekte edilen araçlar ve öğrencilerin ulaşımı için tahsis edilen MEB araçları. Bunlar ile sınırlı değil yapılanlar. Tüm öğrencilerin tek tek ateşi ölçülüyor, maskeler hiç çıkarılmıyor, sosyal mesafeden taviz verilmiyor.

Tüm bu yapılanlar çocuklarımızın eğitimlerinin eksiksiz yapılabilmesi için. Gökçeada’nın Sesi olarak ilk haftada gözümüze ilk çarpanlar bunlar. Tüm velilerimizin içleri rahat olsun. Sizleri okul bahçesine bile almasalar da bilin ki öğretmenlerimiz çocuklarımız ile bizlerden çok daha iyi ilgileniyorlar.

ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ İÇİN OLAĞANÜSTÜ GAYRET GÖSTEREN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE VE MEB ÇALIŞANLARINA SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

Total Page Visits: 421 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: