Güncel

ORMAN YANGINLARI İLE MÜCADELE KOMİSYONU TOPLANDI

Gökçeada Kaymakamlığı başkanlığında bir araya gelen komisyona dahil kurum amirleri Gökçeada Kütüphanesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda orman yangınları ile mücadele konusunu konuştular.

Anafartalar Orman İşletme Müdürü Yücel MARTİN tarafından yapılan sunum ile hazırlanan taslak metin katılımcılara aktarıldı.

Taslak metine kurum amirlerinin katkıları ile son şekli verilerek “Gökçeada İlçesi 2020 Yılı Orman Yangınları Mücadele Komisyon Kararı” belirlendi. Belirlenen karar ile olası bir orman yangınında hangi kurumun hangi görevi yerine getireceği netleşti.

Toplantıdan sonra adamıza toplantı nedeniyle gelen Anafartalar Orman İşletme Müdürü Yücel MARTİN “Gökçeada Arısı” için arazi kontrolüne çıktı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen Gökçeada Arısı ıslah çalışmaları kapsamında Gökçeada arıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda milli ekonomiye katkı sağlayacak (Türkiye’de ilk olacak “Arı Islah ve Bal Ormanı Tesisi” projesi) proje kapsamında arazide incelemeler yapıldı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ODÜH Şube Müdürü Mustafa DEMİRBAŞ, Anafartalar Orman işletme Müdürü Yücel MARTİN. Çanakkale Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cahit İLERİ. Tarım Orman ilçe Müdürü Mehmet KAVRUK ile Gökçeada Orman İşletme Şefi Kerime SEZGİN birlikte arazi incelemesini gerçekleştirmişlerdir.

BİZ GÖKÇEADALILARIN DAHA HUZURLU YAŞAM SÜRDÜRMESİ İÇİN EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR…

Total Page Visits: 886 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: