Güncel

ORTODOKS KOMŞULARIMIZIN PASKALYA COŞKUSU

Adamızda birlikte yaşadığımız Ortodoks komşularımız için kutsal olan “Paskalya Yortusu” günün ilk dakikalarında yapılan tören eşliğinde coşku içinde kutlanmaya başlandı.

Paskalya Haftası boyunca adamızın farklı kiliselerinde yapılan ayinlere katılarak bu kutsal zamana hazırlanan Fener Rum Patriği Bartholomeos ile beraber olan Ortodoks komşularımız yeni güne (Dirilişi simgeleyen Paskalya bayramı) başlangıcı havai fişeklerle coşku içinde karşıladı.

Zeytinliköy Kilisesi bahçesinde kurulan platform üzerinden dirilişi kutlayan Bartholomeos tüm Ortodoks komşularımızın Paskalya Bayramını kutladı. Yaşanan coşkuyu videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Ortodoks komşularımız için kutsa olan bu günleri (Paskalya Haftası) adamızda geçiren Bartholomeos’u kutlamak ve kutsal günlern coşkusunu beraber yaşamak için adamıza akın eden farklı ülkelerden bir çok Ortodoks (Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikolaos DENDİAS’da bu isimlerden biri) hafta boyunca yapılan ayinlere katılarak yaşanan coşkuya eşlik etti.

Ortodoks komşularımız Paskalya Bayramlarının ilk günü olan bugün Merkez Panayia Kilisesinde (Metropolithane) kutlamalara devam edecek.

Fener Rum Patriği Bartholomeos kutlamalardan sonra salı (8.04.2023) günü Marmaros’ta bulunan Aziz Nikolaos Şapelinde katılacağı ayinden sonra adamızdan ayrılacak.

Dünya üzerinde bulunan tüm Ortodokslar için kutsallığı büyük olan “Paskalya Yortusu”nu Fener Rum Patriği Bartholomeos ile birlikte kutlamaktan büyük mutluluk duyan Ortodoks komşularımız  ve kutlama için adamıza gelen ortodoks konuklarımızın PASKALYA BAYRAMLARINI KUTLUYORUZ..

FARKLILIKLARIN ZENGİNLİK OLARAK ALGILANDIĞI VE İNANÇLARIN KUTSALLIĞINA SAYGI İLE YAŞADIĞIMIZ ADAMIZDA BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN DAİM OLMASI DİLEĞİYLE..

Total Page Visits: 541 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir