Güncel

ÖYKÜLERLE FELSEFE DERSİNDE KONU UNUTMAK

Gökçeada Belediyesinin gelenekselleşen “Çocuklarla Felsefe” etkinliğinin bu yıl ki teması olan “Öykülerle Felsefe” dersinin bugünkü konusu “Unutmak” üzerine işlendi.

Rudolf Otto Wiemer’in “Böyle Bir Gündü” öyküsü ile işlenen “Unutmak” konusu üzerine katılımcı çocukların yorumları dikkat çekiciydi.

Arzu edenlerin fotoğrafta okuyabilecekleri öykünün katılımcılar tarafından yorumlanışı ve üzerine yapılan tartışmalar zamanın nasıl geçtiğini unutturdu.

Nasıl geçtiği anlaşılmayan 3 saatlik etkinliğin sonunda ortaya çıkan kısa öykünün yazımı ve bitmiş halini videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Gelecek Çarşamba günü yapılacak son ders ile bu yıl ki ayağı tamamlanacak etkinliğin çocuklarımız üzerinde yarattığı olumlu etki ile ortaya çıkan yaşamı yorumlama becerileri geleceğimiz için bizlere umut vaat ediyor.

Uzun saatler boyunca çocuklarımızı hiç sıkmadan derste tutma performansı gösteren Belgin ÖNAL Hocamızın bu yeteneğine değinmeden geçmenin haksızlık olacağını öngördüğümüz bu etkinlikte bir sonraki dersin iple çekiliyor olması üzerinde durulması gereken bir konu diye düşünüyoruz.

Haber yapmak için katıldığımız derslerde yaşadıklarımız ile insani değerlerimizi tekrar hatırladığımız gerçeğinin oluşturduğu duygular eşliğinde etkinliği düzenleyen Gökçeada Belediyesine ve Belgin ÖNAL Hocamıza YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ..

Ders boyunca sık olarak gündeme gelen ve tartışılan “Atılan her küçük adımın büyük adımlara katkısı” sözünden yola çıkarak ve de altını çizerek belirtmek gerekir ki, bu etkinlik ile atılan kendi küçük ama etkisi büyük adımlar için emeği geçen herkesi KUTLUYORUZ..

272910cookie-checkÖYKÜLERLE FELSEFE DERSİNDE KONU UNUTMAK
Total Page Visits: 612 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir