EğitimGüncel

OYUN OYNAMA SIRASI VELİLERDE

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu veli toplantısı bu kez alışılmışın dışında görüntülere sahne oldu.

Çocuklarını Burhanettin Kurt Anaokuluna kaydettiren anne babalar veli toplantısı için davet edildikleri okula giderken yaşayacakları eğlenceli saatleri hiç akıllarına bile getirmemişlerdi.

Toplantı saatinin gelmesi ile birlikte ortaya çıkan Okul Müdiresi Duygu TOHUMCU tüm velileri sınıflardan salona davet ederek “Haydi oyun oynayalım ” dediğinde veliler şaşkınlıkla birbirlerine baka baka oynanan oyunlara katıldılar.

Dakikalar ilerledikçe kendilerini oyunlara kaptıran veliler çocukluklarını yeniden yaşadılar.

Bir saate yakın oynanan oyun sonrasında veliler öğretmenler eşliğinde sınıflara davet edildiler. Her sınıf öğretmeni öğrencilerinin velileri ile sezon içinde yapacaklarını konuşurken Okul Müdiresi Duygu TOHUMCU tek tek sınıfları gezerek oyun oynamanın tüm insanlarda ama özellikle çocuklarda en iyi öğrenme modellerinden biri olduğunu ve bu nedenle toplantı öncesi oyun oynayarak bu konuya dikkat çekmek için toplantı öncesi oyun oynadıklarını anlattı.

Toplantı sonrası katılımcı velilere düşüncelerini sorduk, çocuklarını okul öncesi eğitim için Burhanettin Kurt Anaokuluna kaydettirmiş olmanın memnuniyeti yanı sıra oyun oynayarak çocukluklarına dönmenin heyecanından hala kurtulamadıklarını fark ettik.

OKUL İDARESİNDEN TALEBİMİZ BU TÜR GÜZEL ETKİNLİKLERİ TÜM GÖKÇEADAYI KAPSAYACAK ŞEKİLDE OKUL DIŞINA TAŞIYACAK ORGANİZASYONLAR DÜZENLENMELERİ..

Total Page Visits: 2122 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir