Güncel

ÖZGÜR CEYLAN GÖKÇEADAYI KÖY KÖY GEZDİ

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür CEYLAN Gökçeada’ya gelerek 2 gün boyunca köy köy dolaşarak Gökçeadalıların sorunlarını dinledi.

Çanakkale’nin 4 millet vekilinden birisi olan Özgür CEYLAN (CHP MV) Cuma günü öğleden sonra geldiği adamızdan Cumartesi günü akşam saatlerinde ayrıldı. Gemiden indiği andan itibaren kendisine iletilen sorunları dinleyen ve notlarını alan Özgür CEYLAN, ilk olarak CHP İlçe örgütünü ziyaret etti.

CHP İlçe Yönetimi ile birlikte Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’i ziyaret ederek bir süre görüşen Milletvekilimiz zaman geçirmeden köy ziyaretlerine başlamak için parti binasına geçti.

Parti binasına geçerken Gökçeada CHP Yönetim Kurulu Üyesi Okan BULMUŞ’u ziyaret eden Özgür CEYLAN, babasının zamansız vefatından dolayı kendisine başsağlığı diledi. Ziyaretlerini sürdürürken sokaklarda karşılaştığı Gökçeadalıların da sorunlarını dinleyen vekilimiz, parti binasında kendisine iletilen sorunlar ile ilgili dosyaları da incelemek üzere teslim aldı.

Eşelek köyü ile başlanan ziyaretler, Şirinköy ve Uğurlu ile devam etti. Köylerde, köy muhtarları ve toplanan köylülerle sohbet eden ve sorunları dinleyen Özgür CEYLAN’a, CHP Belediye Meclis Üyeleri Ahmet AYDIN, Şebnem AVCI ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

Saatin geç olması nedeniyle dinlenmeye çekilen Özgür CEYLAN, Cumartesi günü mesaisine STK’lar ve esnaf ziyaretleriyle devam etti. Önce ADD Gökçeada şubesini ziyaret eden Özgür CEYLAN, burada ADD Gökçeada Şube Başkanı Mustafa SATAR ve üyelerden oluşan kalabalık karşıladı. Milletvekilini karşılayan kalabalık dernek binasına sığmayınca bazı Gökçeadalılar dışarıda bekledi.

Dernek binasında bir süre sohbet eden Özgür CEYLAN, dışarıda bekleyenler ile de sohbet ederek fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

Daha sonra yürüyerek Gökçeada Cemevi’ne geçen milletvekilimiz geçtiği sokaklarda bulunan esnafları da unutmadı. Gökçeada Cemevi’nde Dernek Başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR ve dernek üyeleri ile karşılanan CEYLAN, sohbetin ardından inşaatı devam eden Cemevi binasını da gezerek son durum hakkında bilgi aldı.

Özgür CEYLAN adamızdan ayrılmadan olabildiğince kişi ile görüşerek sorunları dinleyip çözümlere katkı sunmak için geldiği adamızda gereksiz zaman harcamak istemiyordu. Bu nedenle ziyaret ettiği yerlerde gereksiz oyalanmadan ayrılarak bir başka noktada farklı sorunları dinlemek için hareket ediyordu.

Araya giren esnaf ziyaretleri ve sırada Yeni Bademli köyü. Köy içinde bulunan kahvede toplanan köylüler ve Köy Muhtarı Altan UYSAL ile görüşen vekilimiz burada da sorunları dinledi ve notlarını aldı. Yeni Bademli’den Zeytinliköy’e geçen Özgür CEYLAN, açık bulunan tek işletme “Yeşil Ev”de Sema USTA’nın lezzetlerini tattı.

Zaman daralıyordu. Kendisine iletilecek sorunları dinlemek için tekrar parti binasına dönen vekilimiz gemi saatine kadar partililerle sohbet etti. Seçim ya da kongre benzeri nedenler olmadan ziyaretlerine pek alışık olmadığımız vekillerimizden Özgür CEYLAN’ın sadece sorunları dinlemek ve katkı sunmak için gerçekleştirdiği bu ziyaret Gökçeadalıları şaşırtsa da mutlu etti.

TEŞEKKÜRLER SAYIN VEKİLİM. ADAMIZA HOŞ GELDİNİZ.

Total Page Visits: 621 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir