Güncel

ÖZLEM ÖZDİL’İN SAZINA TÜM GÖKÇEADA EŞLİK ETTİ.

Gökçeada Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Yaz Konserleri” kapsamında anfi Tiyatroda konser veren değerli saz sanatçısı Özlem ÖZDİL Gökçeadalıların kulaklarındaki pası temizledi.

En uzak ulaşım noktalarının dakikalarla konuşulduğu Gökçeada’da saz sesine hasret Gökçeadalılar konsere 1 saat kala Anfi Tiyatroda yerlerini almaya başladılar.

Konser başladığında ise alan hınca hınç dolduğu gibi (geçiş araları ve yan boşluklar dahil) bir çok kişi konseri ayakta izlemek zorunda kaldı.

Saz sesine hasret Gökçeadalılar, yıllardır dillerden düşmeyen türkülerimizi usta bir saz sanatçısı olan Özlem ÖZDİL ile birlikte söylemek için Anfi Tiyatroda bir araya gelmişti.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN türkülere eşi Mehtap Hanım ve Özlem ÖZDİL’in annesi Hatice ÖDİL başta olmak üzere tüm Gökçeadalılar ile birlikte eşlik etti.

Özlem ÖZDİL, tüm ülkemizde olduğu gibi Gökçeada’da da türkülere sevdanın farkında olmalı ki konser başlamadan dinleyicilerden türkülere eşlik talebinde bulundu. Başlayan konser ile birlikte bu talebe verilen coşkulu yanıt nedeniyle 2 saatten fazla süren konserin birçok yerinde Özlem ÖZDİL saz çaldı Gökçeadalılar türkü söyledi.

Türkü sevdalılarının yakından tanıdığı usta sanatçının sahneye çıkışı ile alanda oluşan coşku ve alkış Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in takdim konuşmasını ertelemesine neden oldu. Saz sesinin kulaklardaki pası sildiği birkaç parça sonrası Ünal Başkan sahneye gelerek kısa bir konuşma yaptı ve Özlem ÖZDİL ve annesi Hatice ÖZDİL’e eşi Mehtap Hanım ile birlikte çiçek takdim etti.

Hiç ara verilmeden 2 saatten fazla sahnede kalan sanatçıya çocuk-yetişkin, genç- yaşlı, kadın- erkek ayrımı olmaksızın dinleyiciler coşkuyla eşlik etti. Konserde dillendirilen her türkünün dinleyicilerin yüreğine dokunan bir melodisi vardı. Türküler söylendikçe kimi dinleyiciler ebediyete göçen aile büyüklerinin en sevdiği türkü olduğu için, kimi dinleyiciler de yaşamında önemli bir anıya dokunduğu için türkülere tarifsiz duygular ile (kendinden geçercesine) eşlik etti.

Özlem ÖZDİL’in Gökçeadalılara yaşattığı güzel geceyi olanağımız olsa tamamını yayınlayarak siz değerli okuyucularımız ile paylaşmak isterdik. Teknik yetersizliklerimiz nedeniyle konserin birkaç parçalık bir bölümünü sizlerle paylaşıyoruz. İYİ İZLEMELER..

Tüm konser boyunca coşkusunu azaltmadan türkülere katılım sağlayan Gökçeadalılar konserin bitmesine rağmen alandan ayrılmak istemediler. Geç saat olmasına rağmen kucaklarında uyuyan bebekleri ve dillerinde mırıldandıkları türküler ile alanı terk ettiler.

Sahnede hem Özlem ÖZDİL hem de Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in tekrar ettiği gibi “Türkü söyleyen birini görürseniz çekinmeden yanına gidin. Çünkü türkü söyleyenler kötü insan olamaz”.

Güzel bir Gökçeada gecesinde çaldığı saz ve söylediği türküler ile yüreğimize dokunan ve kulaklarımızın pasını silen değerli sanatçı Özlem ÖZDİL ve bu gecenin yaşanmasında büyük payı olan Gökçeada Belediyesi çalışanlarına GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLER..

Total Page Visits: 1023 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir