EğitimGüncel

PALYAÇO ŞİİRİNDEN PALYAÇO BULUŞMASINA

Gökçeada’da eğitim veren okullardan her gün yeni bir “Eğitimde sınıfları aşarak yaşamın içinde eğitim” haberi alıyor ve sizlerle paylaşıyoruz.

Burhanettin Kurt Anaokulunun yol yapımı ve çiftlikte hayvan bakımı haberlerinin ardından Cumhuriyet İlkokulunun “Palyaço” isimli bir şiirden yola çıkarak bir palyaço ile (hem de ülkemizin ilk palyaçosu) buluşması etkinliği çocuklarımızın ne kadar şanslı olduklarını, öğretmenleri tarafından geleceğe ne kadar güzel hazırlandıklarının önemli bir göstergesi.

Çocuklarımız çok şanslı. Çünkü bir şiirden yola çıkarak onları gerçek palyaço ile tanıştırmak için etkinlik düzenleyen öğretmenleri ve okul idarecileri ve Gökçeada’da ikamet eden Türkiye’nin ilk palyaçosu Yakup Amcaları var.

Adamızda ikamet eden Yakup TOPÇUOĞLU “Palyaço Yakup” ile buluşmak üzere Gökçeada Kent Müzesine giden öğrenciler müze görevlilerinden sergilenen eserler ile ilgili bilgi aldılar. Daha sonra müzede Palyaço Yakup için ayrılan bölümde Yakup Amcaları ile söyleşi gerçekleştirdiler.

81 öğrencinin katıldığı etkinlikte Palyaço Yakup, keman yayı ile testeresini çalarak çocuklara keyifli anlar yaşattı. Bu keyifli anların küçük bir bölümü videomuzda. İyi seyirler..

ÇOCUKLARIMIZI EĞİTMEK İÇİN EMEK VEREN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE VE İDARECİLERİMİZE TEŞEKKÜR..

44260cookie-checkPALYAÇO ŞİİRİNDEN PALYAÇO BULUŞMASINA
Total Page Visits: 1063 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir