Güncel

PANDEMİ AĞAÇ DİKMEYE ENGEL DEĞİL

Ağaçlandırma günü olarak ilan edilen ve tüm yurtta aynı gün aynı saatte düzenlenen etkinlikler ile gerçekleşen ağaç dikimi adamızda da Gökçeada Orman İşletme Şefliğinin organize ettiği bir etkinlik ile gerçekleştirildi.

Pandemi koşulları nedeniyle katılımın dar tutulduğu etkinlik Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ve kurum amirlerinin katılımı ile gerçekleşti. Gökçeada Orman İşletme Şefliği ağaç dikiminin sadece bu etkinlikle sınırlı kalmaması için farklı önlemler alarak mümkün olduğunca fazla fidanın dikimine olanak sağlıyor.

Bugün dar katılımla gerçekleşen etkinliğin dışında hafta içinde gerçekleşecek fidan dağıtımları ile adamızda da hedeflenen fidan dikim sayısına ulaşılacak. Okullarda eğitimi verilerek dağıtılacak fidanlar ile hem dikilen fidan sayısı artırılacak hem de çocuklara ağaç sevgisi aşılanacak.

Gökçeada Orman İşletme Şefi Kerime SEZGİN, gazetemiz aracılığıyla Gökçeadalılara seslenerek “kendi arazisine Fıstık Çamı Fidanı dikmek isteyen vatandaşlarımızın kurumumuz ile iletişime geçerek fidan temin edebilirler” dedi.

Etkinliğe katılarak ağaç dikimi yapan Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN “Ülke çapında her yıl yapılan bir etkinlik ile ağaç dikilmesi ve bu vesileyle ağacın öneminin gündeme getirilmesi geleceğimiz için çok önemli. Gökçeada olarak bizlerde bu etkinliğe katılarak destek oluyoruz. Bu etkinliği düzenleyen Gökçeada Orman İşletme Şefliğimiz başta olmak üzere katılarak destek veren tüm kurumlarımıza teşekkür ederiz” diyerek devam etti. “Bu etkinlik sadece burada dikilen fidanlar ile sınırlı değil. Hafta boyunca pandemi kurallarına uygun farklı etkinlikler ile devam edecek bir dizi etkinliğin başlangıcı. Çocuklarımıza daha güzel bir ülke bırakmanın en güzel yollarında biri ağaç dikmektir” diyerek düşüncelerini belirtti.

Katılımcıların soğuk ve aşırı rüzgarlı bir havaya rağmen ağaçları dikmek için koşturduğu etkinlik dikim için ayrılan ağaçların bitmesi ile son buldu.

“GELECEĞE NEFES” PROJESİ KAPSAMINDA TÜM ÜLKEDE OLDUĞU GİBİ ADAMIZDA DA FİDANLARIN TOPRAKLA BULUŞMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER…

Total Page Visits: 537 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir