Güncel

“PAZAR” PAZAR GÜNÜ OLACAK

Bugün 01 Kasım Pazartesi. Her ay olduğu gibi (Her ayın ilk pazartesi günü yapılan meclis toplantıları) bugünde Gökçeada Belediye Meclisi toplandı.

Toplantıya girmeden gündeme göz attığımızda aklımıza ilk gelen mecliste bulunan gruplar arasında farklı görüşlerin olmayacağı düşüncesi ile toplantının çok kısa süreceğini öngörerek toplantıya katıldık.

Saat 10:00 da Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN başkanlığında başlayan toplantıda Ünal Başkanın 11:00 gemisi ile karşıya geçeceğini öğrendik. Ünal ÇETİN 07:00 gemisi ile geçmeyi planlamışken erteleme nedenini de öğrendik.

Ekim Ayı toplantısına katılmadığı için kamuoyunda aldığı haksız eleştiriler nedeniyle toplantıya katıldığını ve bu konuda eleştiri yapanları anlamadığını açıklayan Ünal Başkan, kendisinin ve İYİ Parti grubunun Yıldızköy’ü imara açtığı söylemi tamamen yanlış ve art niyetli bir söylemdir dedi.

2012 yılında alınan meclis kararı, 2015 yılında Çevre Şehircilik tarafından alınan karar ve 4 ayrı meclis toplantısında oy birliği ile alınan kararlar yok sayılarak imar durumunu yüzde 50 den, yüzde 20 ye düşürdüğümüz son toplantı ile Yıldızköy’ü imara biz açmış olduk diye sözlerini sürdüren Ünal ÇETİN, gemiye yetişmek için toplantıdan ayrılırken Gökçeada’nın Sesi aracılığıyla kamuoyuna Çarşamba günü belgeler ile birlikte bir açıklama yapacağını belirtti.

Gündem maddelerine geçilmeden yapılan konuşmalarda alınan bazı kararlarda Ünal Başkan tarafından açıklandı. Gökçeada Belediyesinin internet sayfasının yenilendiği ve Aralık Ayı Meclis toplantısı ile başlamak üzere meclis toplantıları canlı yayınlanacak. Sokak kameraları da tekrar çalıştırılacak. Pandemi öncesi Pazar günleri kurulan ama pandemi nedeniyle önce Cumartesi ve ardından Cuma günleri kurulan pazarımız tekrar (bu haftadan itibaren) Pazar günleri kurulmaya başlayacak.

Ünal ÇETİN’in gemiye yetişmek için toplantıdan ayrılmasından sonra toplantı Meclis Başkan Vekili Şebnem AVCI başkanlığında devam edildi. Gündem maddeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edilerek toplantı sona erdirildi.

Ünal ÇETİN’in ada dışına çıkış nedeni de adamızı ilgilendiren önemli bir konuyu takip etmek olduğunu biliyoruz. Bu konudaki gelişmeleri ve Yıldızköy ile ilgili söyleyeceklerini ve göstereceği belgeleri bu sayfalardan sizlerle paylaşacağız.

GÖKÇEADA’MIZIN SORUNLARINI KÜÇÜK SİYASİ HESAPLARA KURBAN ETMEDEN BİRLİKTE ÇÖZÜM ARAMAK VE ÇÖZEBİLMEK UMUDUYLA..    

Total Page Visits: 779 - Today Page Visits: 1

One thought on ““PAZAR” PAZAR GÜNÜ OLACAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir