GüncelYazarlar

PEK-ER, AĞ-AR, SOY-LU, VS. VS.

Son günlerde, 2 Mayıstan bugüne kadar Sedat Peker’in yayınladığı 5 adet video izlenme rekorları kırıyor. Her bir videonun 5 milyon kişi tarafından izlendiği söyleniyor. Çünkü dizi gibi izlenen videolarda Türkiye’deki çürümüşlüğün gözler önüne serilmesi yatmaktadır.
           

Ülkemizdeki tek adam idaresindeki artık yönetil(e)miyoru görmekteyiz. Siyaset-Ticaret-Mafya-Medya sac ayağı Türkiye’de iç içe geçmiştir. 1990’lı yıllarda yaşadığımız Susurluk olayının katmerlisini yaşamaktayız.Susurluk olayında rol alan aktörleri günümüzdeki olaylarda da baş rolde görmekteyiz. O zamanda olduğu gibi şimdi de örgütlü oldukları bir gerçektir. Üstelik işin uluslararası bir boyutu olduğunu da gözden kaçırmamak lazım.
           

Yasadışı işler çeviren, bu işleri yaparken cinayet bile işlemekten çekinmeyen bir tür gizli örgüt yapılanmalarına Mafya denilmektedir. Kurtlukta kanun, düşeni yemektir. Bakalım gelişmelerde kim kimi yiyecek. Bodrum Yalıkavak Marina da biz buradayız diye poz verenler mi? Desteğini esirgemeyen temiz Süleyman mı? Yoksa savaşı başlatan gibi gözüken Sedat Peker mi? Dizi heyecanla devam ediyor, halkımız bir daha ki videoyu ”Narcos” adlı dizinin yeni bölümünü bekliyor gibi. Neredeyse 128 Milyon Dolar Nerede? yi gündemden düşürecekti ki üç milletvekili eski Boğaziçi köprüsüne dev pankartı astılar da hafızalarımızda tazelendi. Unutmadık.
           

Mafya hesaplaşması bizlere şunu gösterecektir kaçınılmaz olarak; azdan az, çoktan çok gidecektir. Güvenmeyin bu aleme, vefa yoktur. Bugün överler, yarın söverler  derler. Derler, derler derken Cumhur İttifakı blokunun dağılma sürecinde olduğu görmekteyiz. Bu iktidar ittifakı sürdürülemez bir halde, çatlamış vaziyette. Giderek derinleşiyor çatlak. Bir ülkede mafya konuşmaya başlıyorsa o ülkede siyasi iktidarın sonu geliyor demektir.
           

Tunus’ta devrimcilerin direnişlerinde söyledikleri ”Aç ve boş midelerin devrimini öğreneceksiniz” sözü şu anda ülkemizde yaşadıklarımızın bir özeti mi? Azerbaycanlı şair Nizami diyor ki ”Dünyaya fatih olmaz zulüm ile rezalet / Yer yüzünün fatihi adalettir, adalet.”

            Esen kalın…Memleket güzel.

Total Page Visits: 642 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir