Güncel

RUM VATANDAŞLARIMIZIN TEMSİL HEYETİ TBMM’DE

Gökçeadalıların yakından tanıdığı Laki VİNGAS’ın kurucu başkanlığını yaptığı RUMVADER 4 kişilik bir heyet ile TBMM başkanlığını ve grubu bulunan siyasi partileri ziyaret etti.

28 ve 29 Kasım tarihlerinde gerçekleşen ziyaret heyetinde RUMVADER (Rum Cemaat Vakıflarını Destekleme Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Andon PARİZYANOS, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yorgo PAPALYARİS, RUMVADER Kurucu Başkanı Laki VİNGAS ve Dernek Üyesi Evridiki PİNGO yer aldı.

Türkiye’de bulunan Rum Vakıflar ve Rum toplumu hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı ziyaretlerde özellikle Rum nüfusun azalması ile oluşan ve oluşacak problemler ile ilgili kaygılar heyet tarafından dile getirildi.

RUMVADER Heyeti TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi BİLGİÇ ile başlayan görüşmelerine TBMM İdare Amiri Kadim DURMAZ, AK Parti Grup Başkanvekili Av. Özlem ZENGİN, CHP Grup Başkanvekili Engin ALTAY, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Av. M. Sezgin TANRIKULU, HDP Grup Başkanvekili Saruhan OLUÇ ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü TÜRKKAN ile devam etti.

Görüşmelerin çok olumlu geçtiğini ve ileriye dönük iletişime kapı aralandığını belirten RUMVADER Heyeti dernek sitesinden kendilerini kabul eden ve ilgi ve alakalarıyla cesaretlendiren tüm TBMM üyelerine teşekkür etti.

BİRLİKTE YAŞAMIN GÜZELLİKLERİNİ HEP HİSSEDEN GÖKÇEADA’DAN, BİRLİKTE YAŞAM İÇİN EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER..

Total Page Visits: 986 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: